Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

"Ogromna dziura w dachu". Zawalona kamienica z drona

Warszawa

Kamienica przy Bródnowskiej 16Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

- Budynek, w którym zawalił się dach, jest w fatalnym stanie - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl. - Trudno odróżnić to, co zawaliło się wczoraj, od tego, co było w nim uszkodzone wcześniej.

Dach kamienicy przy Bródnowskiej 16 zawalił się w poniedziałek wieczorem. Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, budynek był opuszczony i nadawał się do rozbiórki.

We wtorek rano w okolicy uszkodzonej kamienicy był reporter tvnwarszawa.pl. - Teren jest ogrodzony. Przed budynkiem widać funkcjonariuszy, którzy go pilnują. Nieruchomość jest w takim stanie, że trudno odróżnić to, co zawaliło się wczoraj, od tego, co było w nim uszkodzone wcześniej - relacjonował Artur Węgrzynowicz.

Ogromna dziura w dachu

Na zdjęciach z drona widać dach, który zawalił się na niższe piętra kamienicy. Patrząc na nią z góry, można zauważyć dużą dziurę w stropie. Na wyższych kondygnacjach brakuje też okien.

Dzięki temu, że okna i wejścia na niższych piętrach budynku były zamurowane, w środku nie było postronnych osób.

Ewakuowano mieszkańców

Na czas akcji straży pożarnej konieczna była ewakuacja mieszkańców sąsiednich budynków. Kiedy nadzór budowlany stwierdził, że budynki są bezpieczne, sąsiedzi kamienicy wrócili do swoich mieszkań. Wstępnie ustalono, że do zawalenia dachu nie przyczyniły się osoby trzecie.

- Biorąc pod uwagę stan techniczny budynku i warunki atmosferyczne, które panowały - czyli gwałtowne i długotrwałe opady deszczu - to mogło to wpłynąć znacząco na wzrost masy niezabezpieczonej konstrukcji dachowej. Prawdopodobnie to była główna przyczyna zawalenia się stropu w tym budynku - wyjaśniał w poniedziałek wieczorem Grzegorz Trzeciak ze stołecznej straży pożarnej.

ZOBACZ WIĘCEJ NA TEMAT ZAWALONEGO DACHU W KAMIENICY PRZY BRÓDNOWSKIEJ 16:

W akcji brały udział psy ratowniczeTVN24
wideo 2/5

md/pm/jb