Ogrodzili zaplecze budowy. Razem z samochodami

Warszawa

fot
fot
fot
fot
fot
fot

- Zastałem bardzo ciekawy widok na ulicy Przyokopowej. Firma Budimex coraz bardziej pochłania na swoje potrzeby ulicę Przyokopową - pisze Mateo400 i publikuje zdjęcia na tvnwarszawa.pl.

- Niestety ofiarą padło kilku kierowców, którzy zaparkowali prawidłowo w miejscu do tego wyznaczonym. Niestety zostali odcięci od świata - napisał Mateo400.

Jak dodaje internauta, ulica Przyokopowa ze względu na budowę metra jest obecnie ulicą strategiczną i stawianie tych ogrodzeń utrudnia przejazd. - Liczba miejsc parkingowych skurczyła się już do minimum - żali się.

Pomyłka przez kierownika

Rzecznik prasowy firmy Budimex, która buduje tam biurowiec, wyjaśnia, że część parkingu na ulicy została przeznaczona na zaplecze budowy. - Zostaną tam ustawione pompy do betonu. Zgodę na zajęcie 20 metrów pasa drogi uzyskaliśmy od Urzędu Dzielnicy Wola i za to płacimy. Niestety ten fragment terenu jest nam niezbędny - wyjaśnia Krzysztof Kozioł, rzecznik prasowy Budimexu.

Jak dodaje, ze wszystkich samochodów, które zostały ogrodzone, tylko trzy należały do osób prywatnych. - W jednym przypadku właścicielka auta mogła wyjechać dopiero po 30 minutach, za co bardzo przepraszamy - mówi Kozioł.

Dlaczego wcześniej nie było można poinformować kierowców, że teren będzie ogrodzony? - Od kierownika z sąsiedniej budowy dostaliśmy zapewnienie, że będą tam tylko auta pracowników budowy. Niestety znalazły się też auta prywatne - odpowiada rzecznik.

bf/par