Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

Najnowsze

Ogród Kopernika wciąż zamknięty

Najnowsze


Ogród na dachu miał być jedną z atrakcji Centrum Nauki Kopernik. Ale błędy konstrukcyjne sprawiły, że wciąż jest zamknięty dla zwiedzających. Kiedy zostanie otwarty? Prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku.

We wrześniu 2011 zapewniano nas, że pierwsi zwiedzający będą mogli podziwiać widoki na Wisłę i dachy Powiśla wiosną 2012 roku. Termin nie został dotrzymany.

- Pracujemy nad projektem, który musi zaakceptować ratusz i firma Warbud. Potem ogłosimy przetarg na wykonawcę remontu – mówi Katarzyna Nowicka, rzeczniczka CNK. Jak dodaje, kratery mają zostać przebudowane, a wnętrza zabezpieczone szkłem. Kiedy?

- Istnieje możliwość, że otworzymy dach jeszcze w tym roku, ale bardziej realnym terminem jest 2013 – tłumaczy rzeczniczka.

Niebezpieczne kratery

Ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik, pełen niskopiennych roślin miał być atrakcją dorównującą popularnemu ogrodowi pobliskiej Biblioteki Uniwersyteckiej. Problemem okazały się jednak kratery stanowiące zwieńczenie kilku świetlików. Inspekcja wykazała, że wejście na krawędź mogło kończyć groźnym upadkiem z dużej wysokości.

bako/roody

Źródło zdjęcia głównego: CNK