Ogórki i ikarusy na filmie internauty

Warszawa

Brushevski/ Kontakt24Parada zabytkowych autobusów

W sobotę po południu przez ulice Warszawy przejechała parada zabytkowych autobusów. Film z tego niezwykle sentymentalnego przejazdu w serwisie Kontakt 24 zamieścił Brushevski.

Wszystko zaczęło się na placu Defilad. Każdy mógł usiać w kabinie kierowcy zabytkowego pojazdu. Ponadto miłośnicy komunikacji opowiadali o historii autobusów.

Po godzinie 12:00 autobusy wyruszyły trasą: Aleje Jerozolimskie, most Poniatowskiego i Wybrzeże Szczecińskie na parking przed Stadionem Narodowym, gdzie miały krótki postój.

Parada na Bielany

Następnie parada ruszyła przez Pragę na Bielany: Jagiellońską, Modlińską, trasą mostu Marii Skłodowskiej-Curie do zajezdni tramwajowej "Żoliborz", gdzie świętowano jubileusz 50-lecia zakładu.

W sobotę w Warszawie odbywał się VIII Zlot Zabytkowych Autobusów. Dzięki współpracy Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej i urzędu miasta, do stolicy zjechały zabytkowe pojazdy z całej Polski, a nawet zza naszej południowej granicy.

Wieczorem autobusy ponownie zjadą się na placu Defilad, skąd będą kursować na specjalnych liniach dowożących do różnych miejsc biorących udział w Nocy Muzeów.

Czytaj też na portalu Kontakt 24.

WIĘCEJ O ATRAKCJACH W NOC MUZEÓW.

bf/aolsz/wp/ja