Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Ogień na Nowogrodzkiej

Warszawa

fot

Przed godziną 13.00 nad centrum pojawił się dym. Straż pożarna odebrała kilkanaście telefonów ze zgłoszeniami pożaru. Okazało się, że na dachu jednej z kamienic przy Nowogrodzkiej wybuchł pożar, ale został szybko ugaszony.

Na dachu kamienicy przy Nowogrodzkiej 56 trwają prace dekarskie. Podczas nich prawdopodobnie doszło do przypadkowego zaprószenia ognia i zapaliła się papa. Dym unoszący się nad kamienicami w centrum zaniepokoił warszawiaków.

- Otrzymaliśmy kilkanaście telefonów. Zapowiadało się bardzo groźnie - powiedział oficer prasowy stołecznej straży. - Na miejsce wyruszyły 3 zastępy, kolejne dwa były zadysponowane - dodał.

Robotnicy gasili od razu

Okazało się, że paliło się ok. 10 mkw. dachu kamienicy przy Nowogrodzkiej 56. Trwają tam prace dekarskie. Podczas nich prawdopodobnie doszło do przypadkowego zaprószenia ognia.

Robotnicy od razu sami zajęli się jego gaszeniem. Kiedy strażacy przybyli na miejsce, sytuacja była już opanowana. - Strażacy sprawdzili dach i budynek - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Dawid Krysztofiński. - Część mieszkańców kamienicy na wszelki wypadek wyszła na zewnątrz budynku - dodał.

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

js/par