Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Ogień na dachu akademika. "Ewakuowano ok. 200 osób"

Warszawa

Agnieszka / warszawa@tvn.plPożar pojawił się przy neonie

- Przy budynkach SGGW stoi kilka wozów straży pożarnej. Strażacy chodzą po dachu akademika – zaalarmowała w środę wieczorem internautka. – Ogień pojawił się przy neonie oświetlającym. Ewakuowano około 200 osób – potwierdziła straż pożarna. Na warszawa@tvn.pl dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia.

Jak poinformowała straż pożarna, ogień pojawił się w środę, na dachu jednego z akademików przy Nowoursynowskiej 161, w kompleksie budynków Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

- Zgłoszenie dostaliśmy o godz. 22.05. Na miejsce zostało wysłanych sześć zastępów straży pożarnej, w tym dwie załogi z drabinami – potwierdził Nikodem Kiełbowicz z warszawskiej straży pożarnej.

Ewakuowano ok. 200 osób

Jak dodał, ogień pojawił się przy jednym z neonów oświetlających. - Sytuacja jest już opanowana. Nikt nie ucierpiał, ale z akademika trzeba było ewakuować ok. 200 osób – przekazał po godz. 23 strażak.

Strażacy rozbierali część elewacji budynku, ponieważ szukali ewentualnych zarzewi ognia – podkreślił Kiełbowicz.

- Nie wiemy jeszcze jakie są ewentualne zniszczenia. Straż pożarna dzisiaj będzie robiła ocenę sytuacji - poinformował z kolei w czwartek rano Krzysztof Szwejk, rzecznik prasowy SGGW.

Dodał, że ewakuowane osoby wróciły do budynku około północy.

jk/r