Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Odwołano promy i tramwaje wodne. Bo Wisła jest zbyt płytka

Warszawa

ZTMProm Turkawka na Wiśle

Tramwaj wodny, promy oraz rejsy statkiem do Serocka zostały odwołane. Powodem zmian jest niski stan wody w Wiśle.

Promy "Pliszka", "Słonka" (Most Poniatowskiego - Stadion Narodowy) oraz "Wilga" (Podzamcze Fontanny – ZOO) zostaną zawieszone od 28 sierpnia do odwołania. Kursowanie promu "Turkawka" (Nowodwory – Łomianki) zostało natomiast utrzymane.

Rejsy do Serocka statkiem "Zefir" w dniach 28-30 sierpnia będą rozpoczynały się na Żeraniu. Statek będzie czekał poza śluzą na wysokości przystanku autobusowego Zakłady Zbożowe przy ulicy Płochocińskiej. Kończyć będą się także na Żeraniu.

Osoby, które wykupiły już bilet na rejs weekendowy będą miały do swojej dyspozycji bezpłatny autobus, który będzie odjeżdżał z pętli przy Torwarze.

Od piątku 28 sierpnia do niedzieli 30 sierpnia zawieszone zostaną również kursy tramwaju wodnego "Wars".

Wisła rekordowo niska

W czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał, że wodowskaz na Wiśle wskazał głębokość wody w rzece na poziomie 42 cm. To pomiar z godzin południowych. Kilka godzin później poziom wody wzrósł ponownie do 44 centymetrów.

ZDJĘCIA LOTNICZE WISŁY:

Dron nad Wisłą
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

ep/sk