Odwołane wydarzenia kulturalne

Warszawa

TVN24Żałoba narodowa

W związku z ogłoszoną przez prezydenta żałoba narodową po katastrofie kolejowej w Warszawie odwołano część wydarzeń kulturalnych.Teatr Dramatyczny odwołał pokaz "Kupieckich kontraktów" 5 i 6 marca. Widzowie mogą zwracać bilety lub wymieniać na inne terminy.Teatr Kwadrat odwołał dwa spektakle: poniedziałkowy "Grace i Gloria" oraz "Berek, czyli upiór w Moherze".

Teatr Na Woli rezygnuje z wtorkowego pokazu "Malambo. Argentyńskiej historii". Bilety można wymienić na dowolne spektakle grane w Teatrze Na Woli od 7 do 14 marca.

W Teatrze Polskim widzowie nie zobaczą komedii Moliera "Szkoła żon".Studenci Akademii Teatralnej przesunęli planowaną na wtorek premierę "Zabawy” w reżyserii Anny Seniuk. Spektakl do tekstu Sławomira Mrożka zostanie zaprezentowany w Teatrze Collegium Nobilium w środę.W teatrach Krystyny Jandy - Polonia i Och – nie odbędą się poniedziałkowy spektakl "Shirley Valentine" oraz wtorkowy "Ucho, gardło, nóż". Zwrotu lub wymiany biletów na inny termin można dokonać w kasach obu teatrów.Spektakli nie odwołał Teatr Narodowy. Jak wytłumaczyła nam jego pracowniczka, nie było takiej potrzeby, ponieważ dwie zaplanowane na wtorek sztuki nie są komediami. "Balladyna" i "Dozorca" odbędę się w zaplanowanym terminie.

Zaplanowana na poniedziałek ceremonia Polskich Nagród Filmowych Orły 2012 nie odbędzie. Nowa data ich wręczenia nie jest na razie znana.Studio Munka odwołuje zaplanowaną na poniedziałek w kinie Kultura premierę filmów z programów "Młoda Animacja" i "Trzydzieści Minut". O nowej dacie premiery organizatorzy poinformują w późniejszym terminie.

Seanse repertuarowe w warszawskich kinach odbywają się normalnie.

bako