Odwołane pociągi, zmienione godziny. Nowy rozkład

Warszawa

ZTMZmiany w rozkładach SKM i KM

Od niedzieli,15 marca, pasażerów kolei czekają kolejne zmiany w rozkładzie jazdy. Część pociągów Kolei Mazowieckich zostanie odwołana, część zmienia trasy, a niektóre pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej pojadą o innych godzinach. Wszystko przez prace remontowe i modernizacyjne prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

Ze zmianami muszą liczyć się pasażerowie SKM linii S1. Pociągi, w związku z przebudową mostu nad rzeką Utratą w Pruszkowie, kursować będą według zmienionego rozkładu.

Ponadto, w związku ze zmianami tras wybranych pociągów kursujących linią średnicową, pociąg na linii S1 wyruszający do Otwocka z Warszawy Zachodniej o godzinie 7.20, będzie kursował przez Warszawę Centralną z pominięciem stacji: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion.

Wciąż do dyspozycji pasażerów będzie udostępniona uzupełniająca linia autobusowa ZS1, która kursuje na trasie: Dworzec Zachodni – PKP Pruszków. Autobusy będą kursowały w dni powszednie, w godzinach szczytu komunikacyjnego, z wyjątkiem 2, 3 i 7 kwietnia.

Honorowanie biletów na linii pruszkowskiej

Wszystkie bilety ZTM (z uwzględnieniem stref taryfowych) są honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinkach Warszawa Wschodnia – Pruszków i Warszawa Wschodnia – Warszawa Aleje Jerozolimskie.

Wszystkie rodzaje biletów KM (do odpowiednie stacji) są honorowane w pociągach SKM na odcinkach Warszawa Wschodnia Pruszków i Warszawa Wschodnia – Warszawa Aleje Jerozolimskie.

Dodatkowo honorowanie biletów KM obowiązuje w autobusach linii:

ZS1 – na całej trasie Pruszków – Dw. Zachodni; 127 – na odcinku PKP Włochy – PKP WKD Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni; 178 – na odcinku PKP Ursus – PKP Włochy – PKP WKD Al. Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich; 187 – na odcinku Ursus Niedźwiadek – PKP Ursus – PKP WKD Al. Jerozolimskie - Dw. Zachodni; 191 – na odcinku PKP Włochy – PKP WKD Al. Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich; 194 – na odcinku Ursus Niedźwiadek – PKP Ursus – PKP Włochy; 517 – na odcinku Ursus Niedźwiadek – Dw. Zachodni; 716 – na odcinku Traugutta – PKP Ursus – PKP Włochy; 717 – na odcinku Traugutta – PKP WKD Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni.

Zmiany w Rembertowie

W związku z przebudową układu torowego w sąsiedztwie stacji Warszawa Rembertów, na odcinku rembertowskim pasażerowie kolei także muszą liczyć się ze zmianami w ruchu pociągów.

Od niedzieli, skasowane zostaną pociągi KM wyruszające z Rembertowa w kierunku centrum o godzinie 6.59 i 7.29.

W ich miejsce zostanie uruchomione dodatkowe połączenie SKM na odcinku Warszawa Rembertów – Warszawa Zachodnia. Pociąg będzie odjeżdżał o godzinie 7.15 z peronu przy torze 3. Dodatkowo, w Rembertowie zatrzymywać się będą dwa przyspieszone pociągi KM (o godzinie 6.23 i 8.22).

Jak informuje ZTM, od 16 marca nie będzie funkcjonował uzupełniający kurs realizowany przez SKM S20 na odcinku Warszawa Rembertów – Warszawa Zachodnia peron 8.

Na lotnisko inaczej

Zmiany obejmą także linię linię legionowską. Na linii S3 i S9 zostaną wprowadzone kilkuminutowe przesunięcia godzin odjazdów wybranych pociągów. Jak tłumaczy ZTM, wynikają one ze zmian rozkładów jazdy pociągów innych przewoźników.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów SKM jest dostępny tutaj

Nie tylko SKM

Nie tylko pasażerowie SKM muszą liczyć się ze zmianami. Inaczej pojadą także pociągi Kolei Mazowieckich. Jak informują kolejarze, na trasie Warszawa - Skierniewice część pociągów będzie odwołana, część będzie kursować w skróconej relacji. Uruchomiona zostanie także zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Grodzisk Mazowiecki - Żyrardów.

To nie jedyne zmiany. - W związku z modernizacją linii nr 6 Warszawa - Małkinia będą kontynuowane prace modernizacyjne na odcinku Wołomin – Sadowne Węgrowskie - możemy przeczytać w komunikacie KM.

Od 15 marca czas przejazdu zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Tłuszcz – Wołomin zostanie skrócony. Dodatkowo w dniach 15-29 marca pociągi kursujące w relacji Tłuszcz – Legionowo – Sierpc będą odwołane na odcinku Tłuszcz – Krusze i kursować będą z pominięciem odcinka Warszawa Gdańska – Legionowo.

Pociągi w relacji Tłuszcz – Warszawa Praga – Warszawa Wschodnia rozpoczną kursowanie od 30 marca.

Szczegółowe informacje o zmianach w rozkładzie jazdy pociągów KM znajdziesz tutaj.

Kolejne zmiany w kursowaniu SKM i KM czekają na pasażerów 26 kwietnia.

su