Odwołane pociągi, skrócone trasy. Duże utrudnienia na kolei

Warszawa

KMKoleje Mazowieckie

PKP zapowiada 7-dniowy remont na stacji Warszawa Rembertów. Dla pasażerów Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej szykują się spore utrudnienia. Zarząd Transportu Miejskiego na czas modernizacji uruchomi zastępczy autobus.

Utrudnienia dotyczyć będą pasażerów, pociągów kursujących na tzw. linii siedleckiej. Od 12 do 18 sierpnia pociągi na odcinku pomiędzy Rembertowem i Sulejówkiem Miłosną będą jeździły wahadłowo po jednym torze.

W związku z tym, większość kursów Szybkiej Kolei Miejskiej linii S2 będzie kończyć się na stacji Warszawa Wschodnia. Tylko wybrane z nich dotrą do Rembertowa, Sulejówka, Miłosny. Również pasażerowie Kolei Mazowieckich powinni spodziewać się ograniczenia kursów linii R2 z Warszawy do Siedlec i Łukowa.

"Od 12 do 18 sierpnia w stacji Warszawa Rembertów będą prowadzone prace związane z wymianą rozjazdów, co wiąże się z dużą liczbą odwołanych pociągów oraz zmianą godzin kursowania pozostałych" - czytamy na stronie Kolei Mazowieckich.

Linia zastępcza

W związku z remontem od soboty, przez siedem dni pociągi na przystankach Warszawa Wesoła, Warszawa Wola Grzybowska i Sulejówek w obu kierunkach będą się zatrzymywały wyłącznie przy peronie 1. - tym, który normalnie obsługuje ruch w stronę Sulejówka i Siedlec.

Na czas utrudnień ZTM oraz Koleje Mazowieckie wprowadzają wzajemne honorowanie biletów na trasie pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia – Sulejówek Miłosna. Dla pasażerów Szybkiej Kolei Miejskiej zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza. Autobusy linii ZS2 będą kursowały na trasie od dworca wschodniego do Sulejówka. Linia ZS2 nie zatrzyma się jednak przy przystanku kolejowym Warszawa Wola Grzybowska.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁY DOTYCZĄCE REMONTÓW KOLEJOWYCH:

Trasa z Warszawy do Poznania będzie wyremontowanaTVN 24
wideo 2/3

md/mś