Odwołane i opóźnione pociągi. "Pasażerowie są zdezorientowani"

Warszawa

TVN24Trwają problemy na kolei

Trudne warunki na warszawskich torach. Część kursów odwołano, a opóźnienia sięgają nawet 300 minut.

Zima ostro daje się we znaki pasażerom pociągów na Mazowszu. Kolejarze zaznaczają, że całą noc musieli walczyć ze śniegiem.

- Na prawie 2 tys. pociągów, które wyjechały na sieć kolejową, pociągi dalekobieżne kilkunastu relacji mają opóźnienia przekraczające 60 minut. Część to są pociągi, które wyjechały opóźnione z węzła warszawskiego, stąd intensywne prace, żeby te wyjazdy były punktualne – powiedział przed godz. 12 na antenie TVN24 Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

Odśnieżają tory

I dodał, że pracownicy kolejowi wciąż odśnieżają tory, w szczególności na stacji Warszawa Zachodnia i Warszawa Wschodnia. - Tam jest najwięcej rozjazdów. Zależy nam na tym, by pociągi regionalne i dalekobieżne mogły swobodnie wjeżdżać i wyjeżdżać z Warszawy - przekonuje Siemieniec.

O problemach na kolei piszą internauci na Kontakt24. "Poranny paraliż komunikacyjny. Od godziny nie widziałem pociągu, który nie byłby opóźniony (Warszawa Wschodnia)" - napisał @Mariusz. Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl, by sprawdzić, jak duże są opóźnienia pociągów.

Spore opóźnienia

- Te zaczynają się od 30 minut, a kończą nawet na 300. Pasażerowie są zdezorientowani. Tablice informacyjne podają błędne informacje. Wyświetlają, że np. przyjechał pociąg z Wrocławia, a w rzeczywistości jest inaczej. Ludzie są zdenerwowani - mówił Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

Kolejarze przypominają, że obowiązuje wspólne honorowanie biletów KM – SKM na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia (w obu kierunkach we wszystkich pociągach) oraz KM – SKM Warszawa na wszystkich liniach wspólnego biletu.

Opóźnienia na kolei
TVN24
Sytuacja na kolei
TVN24

Jeszcze więcej problemów

Z powodu awarii taboru pociąg relacji Radom (3:18) - Warszawa Rembertów (5:50) jest odwołany. Podróżni mogą skorzystać zastępczo z pociągu relacji Radom (3:51) - Warszawa Rembertów (6:33),

Pociąg relacji Warszawa Zachodnia (4:53) – Grodzisk Mazowiecki (5:26) jest odwołany,

Pociąg relacji Grodzisk Mazowiecki (6:05) – Warszawa Wschodnia (6:54) jest odwołany,

Pociąg relacji Żyrardów – Warszawa Wschodnia od Grodziska Mazowieckiego kursuje jako osobowy przez Warszawę Śródmieście,

Pociąg relacji Warszawa Zachodnia (4:47) – Mrozy (6:00) jest odwołany,

Pociąg relacji Mrozy (6:32) – Warszawa Zachodnia (7:45 jest odwołany,

Pociąg relacji Radom – Warszawa Rembertów kończy bieg na stacji Warszawa Wschodnia,

Pociąg relacji Warszawa Rembertów (6:28) – Grodzisk (7:33) jest odwołany,

Pociąg relacji Grodzisk Mazowiecki (8:15) – Mińsk Mazowiecki (9:42) jest odwołany,

Pociąg relacji Mińsk Mazowiecki (10:46) – Warszawa Zachodnia (11:41) jest odwołany,

Pociąg relacji Mińsk Mazowiecki – Błonie (8:05) kończy bieg na stacji Warszawa Zachodnia,

Pociąg relacji Błonie (8:50) – Warszawa Wschodnia (9:31) jest odwołany,

Pociąg relacji Warszawa Zachodnia (5:54) – Warszawa Falenica (6:34) jest odwołany,

Pociąg relacji Warszawa Falenica (7:16) – Warszawa Zachodnia (7:56) jest odwołany.

SPRAWDŹ AKTUALNĄ SYTUACJĘ NA KOLEI

Sytuacja na drogach

Po warszawskich jezdniach jeździło w nocy 165 pługosolarek - informuje Zarząd Oczyszczania Miasta, który odpowiada za utrzymanie 40 proc. stołecznych ulic. Solarki zabezpieczały nawierzchnie przed śliskością, posypując je mieszanką chlorku sodu i wapnia.

Jak relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl, w centrum główne ulice są właściwie przejezdne. Gorzej sytuacja wygląda na drogach lokalnych.

Prezydent o walce z zimą
TVN24
Sytuacja na mniejszych ulicach
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl
Relacja reportera tvnwarszawa.pl z godz. 6.30
TVN24
Śnieżna noc w stolicy
TVN24

Pogoda dla Warszawy

W piątek w stolicy będzie pochmurno z przejaśnieniami. Trzeba się liczyć z przelotnymi opadami śniegu. Temp. maks. w dzień -5 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65kmh, powodujący zmiecie i zawieje śnieżne, południowo-wschodni.

CZYTAJ WIĘCEJ O POGODZIE NA TVNMETEO.PL

ij/ran