Odwołali podwyżkę cen biletów? "To głupi żart"

Warszawa

Sylwia, warszawa@tvn.plZdjęcie ulotki

Szanowni pasażerowie. Podwyżka biletów ZTM odwołana – naklejki takiej treści pojawiły się na przystankach komunikacji miejskiej. – To głupi żart – dementują urzędnicy i dodają, że podwyżka wchodzi w życie zgodnie z planem.

Na przystankach komunikacji miejskiej pojawiły się informacje o odwołaniu podwyżki cen biletów. Jednak na stronie ZTM nie ma potwierdzenia tejże informacji i również na stronie UM Warszawa nie widnieje uchwała na którą powołano się w informacji. Czy ktoś celowo wprowadza ludzi w błąd? – pyta w mailu na warszawa@tvn.pl Sylwia i przesyła zdjęcie z oklejonego rozkładu jazdy.

"Nieodpowiedzialna akcja"

O wyjaśnienia poprosilismy Zarząd Transportu Miejskiego. - To głupi żart, nie mamy z tym nic wspólnego. Należy stanowczo przeciwstawić się tej nieodpowiedzialnej akcji - mówi Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Jak dodaje, pracownicy ZTM na bieżąco usuwają ulotki dezinformujące pasażerów. - Zerwali ich już kilkadziesiąt, głównie w Śródmieściu, ale docierają także sygnały z innych dzielnic np. Białołęki i Ursynowa. Będą usuwane z przystanków systematycznie np. przy okazji wymiany cenników biletowych czy umieszczania nowych rozkładów jazdy – zapewnia Krajnow.

ZTM daje także samym pasażerom zielone światło do usuwania naklejek.

Nadchodzą podwyżki

Podwyżka cen biletów wchodzi zgodnie z planem, czyli 1 stycznia 2013 roku. Kolejna podwyżka czeka nas już rok później. CZYTAJ WIĘCEJ O NOWYCH CENACH

b//k