Odśnieżania nie będzie, a dośnieżanie? Warszawskie ścieżki rowerowe zimą

Najnowsze

Cyklista z Warszawy / facebook.plNie ma pieniędzy na odśnieżanie ścieżek rowerowych

Nie mamy dobrej informacji dla tych, którzy nawet zimą nie rezygnują z podróżowania jednośladami. W tym roku miasto nie zamierza odśnieżać dróg rowerowych.

2013 rok z perspektywy warszawskich rowerzystów można uznać za przełomowy. Sukces Veturilo potwierdził, że w mieście nie brakuje chętnych do podróżowania na jednośladach. Udało się w końcu wytyczyć pasy rowerowe na kilku ulicach, co do tej pory uchodziło za niemożliwe.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Sezon dobiega jednak końca. Za chwilę miejskie rowery znikną ze stojaków, a większość mieszkańców odstawi swoje pojazdy do piwnic.

Co z tymi, którzy jeździć chcą cały rok?

To pytanie zadał w jednym z portali społecznościowych autor strony "Cyklista z Warszawy". Pod zdjęciem ze stycznia, przestawiającym ścieżkę rowerową nieśmiało wyglądającą spod śnieżnej zaspy zapytał, czy w tym roku sytuacja się powtórzy.

Odpowiadamy: tak. Łukasz Puchalski, miejski pełnomocnik ds. komunikacji rowerowej, rozwiał nadzieję na to, że zima przyniesie kolejny przełom w podejściu ratusza do rowerzystów. Ścieżki nie będą odśnieżane. - Nie ma na to środków - uciął temat pełnomocnik.

ZOBACZ TEŻ: ROK TEMU WARSZAWA POD ŚNIEGIEM. KIEDY ZNÓW BĘDZIE BIAŁO?

Pieniądze na remont

- Mogłem oddać na odśnieżanie część środków, które mam do dyspozycji, ale nie zdecydowałem się na ten ruch. Wolałem je zainwestować m.in. w remont na Banacha - dodał.

Zapewnił też, że poprosił Zarząd Oczyszczania Miasta, by ten nie "dośnieżał" ścieżek - chodzi o to, by pługi nie spychały śniegu z jezdni właśnie na ścieżki, jak działo się zwykle do tj pory.

su/roody

Źródło zdjęcia głównego: Cyklista z Warszawy / facebook.pl