Odśnieżą ścieżki rowerowe. Pomóż wybrać, które

Warszawa

facebook.plCzęść ścieżek zostanie odśnieżonych

Mamy dobrą informację tych, którzy nawet zimą nie rozstają się ze swoimi jednośladami. Stołeczny ratusz przeznaczy kilkaset tysięcy złotych na zimowe oczyszczanie 75 km ścieżek rowerowych - informuje pełnomocnik prezydent ds. komunikacji rowerowej.

Odkąd coraz więcej osób porusza się po Warszawie na rowerach, pojawiła się potrzeba odśnieżania ścieżek. Jeszcze w 2013 roku miasto tłumaczyło, że nie ma na to pieniędzy.

A jak będzie w tym roku?

Łukasz Puchalski, pełnomocnik prezydent ds. komunikacji rowerowej, poinformował, że ratusz zdecydował się część pieniędzy z przyszłorocznego budżetu przeznaczyć na odśnieżanie dróg rowerowych.

Pomóż ratuszowi wybrać

- Wstępnie wygospodarowaliśmy na ten cel kilkaset tys. zł, co powinno starczyć na zimowe utrzymanie ok. 75 km najważniejszych tras. Odśnieżaniem w tym roku ma się zająć pilotażowo Zarząd Transportu Miejskiego. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, jest szansa, że tej zimy najważniejsze drogi dla rowerów będą przejezdne - napisał Puchalski.

- Wybór technologii pozostawiamy wykonawcy, pod warunkiem że nie zniszczy nawierzchni - dodał.

Jako że pieniędzy nie wystarczy na odśnieżenie wszystkich ścieżek, pełnomocnik prosi mieszkańców o pomoc w wybraniu tych najważniejszych.

- Mamy swoje przemyślenia dotyczące wyboru tras, jednak liczymy się również z Waszym zdaniem. Które drogi dla rowerów powinny znaleźć się na tej liście? - pyta na swoim profilu w popularnym serwisie społecznościowym.

Które ścieżki do odśnieżania? Piszcie na naszym forum! Wasze propozycje przekażemy urzędnikom.

su/mz