Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Odsłonięto pomnik Wojciecha Młynarskiego na Powązkach

Najnowsze

Agata Młynarska o ojcu TVN24
wideo 2/4

Pomnik Wojciecha Młynarskiego znalazł się między pomnikami Stefana Jaracza i Dobiesława Damięckiego. - Tata w sposób szczególny traktował cmentarz na Powązkach - mówiła w piątek, podczas odsłonięcia pomnika, córka Wojciecha Młynarskiego Agata.

Agata Młynarska mówiła o tym, że cmentarz na Powązkach był dla Wojciecha Młynarskiego wyjątkowym miejscem. - Tata w sposób szczególny traktował cmentarz na Powązkach. Kwestując tutaj ponad 40 lat, miał ogromny wkład w odbudowę zabytków - mówiła. - Pomyśleliśmy, że ten pomnik musi być mocno przemawiający do tych, którzy tu przychodzą - dodała.

Pomnik został wykonany na podstawie rysunku Jerzego Dudy-Gracza, wielkiego przyjaciela Wojciecha Młynarskiego, jak mówiła córka poety i reżysera. - Tata zawsze mówił, że to jest jego logo, że 'to jestem właśnie ja, idealnie Jurek Duda-Gracz uchwycił właśnie mnie' - powiedziała Młynarska.

Młynarski związany z Teatrem Ateneum

Paweł Dangel, dyrektor Teatru Ateneum podkreślał, że teatr, z którym Wojciech Młynarski był mocno związany, chce pozostać miejscem ludzi utalentowanych, zdolnych, którzy potrafią wyczarować pewien klimat, nawiązując tym samym do sylwetki samego Młynarskiego.

Ponadto dyrektor poinformował, że 19 marca, blisko daty urodzin Wojciecha Młynarskiego, w teatrze odbędzie się duży koncert jemu poświęcony, a sala teatralna w piwnicy zostanie ochrzczona jego imieniem, by na trwałe został on w Teatrze Ateneum.

Słowo przyjaciół

Aktorka Ewa Wiśniewska mówiła w trakcie odsłonięcia pomnika o swoich relacjach z Wojciechem Młynarskim. - Dlatego zabieram głos, że tak bardzo go kochałam i kocham. W dalszym ciągu istnieje w moim sercu i w moim domu - podkreśliła.

mp /