Odsłonią kolejną tablicę w Pałacu Prezydenckim

Najnowsze

| Polska Agencja PrasowaTablica pamięci prezydenckiej pary, prezydenta Kaczorowskiego, pracowników kancelarii i BBN, która już wisi w pałacu - fot. TVN Warszawa

Tablica upamiętniająca zmarłego w katastrofie smoleńskiej ks. Romana Indrzejczyka, kapelana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zostanie odsłonięta 10 kwietnia w Pałacu Prezydenckim - informuje Polska Agencja Prasowa.

Doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego, Tomasz Nałęcz zapowiedział w radiowej Trójce, że w pierwszą rocznicę katastrofy smoleńskiej, która przypada w najbliższą niedzielę, współpracownicy prezydenta złożą kwiaty i wieńce na grobach wszystkich 96 ofiar katastrofy smoleńskiej, rozsianych po całej Polsce.

Tablica dla kapelana

Jak poinformował, po południu w Pałacu Prezydenckim odbędzie się msza św. w intencji Lecha i Marii Kaczyńskich oraz pracowników Kancelarii, którzy zginęli w katastrofie. - Zostanie odsłonięta w Pałacu druga już tablica - bo jest jedna upamiętniająca parę prezydencką i pracowników Kancelarii - będzie jeszcze jedna, upamiętniająca kapelana prezydenckiego księdza Indrzejczyka - powiedział Nałęcz.

Byle bez polityki

Wcześniej tego dnia - jak mówił - prezydent wraz z premierem oraz marszałkami Sejmu i Senatu złożą kwiaty w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, gdzie znajduje się tablica z nazwiskami wszystkich 96 ofiar katastrofy.

Później planowana jest rocznicowa uroczystość na Powązkach, jak podkreślił, "też bez elementów polityki". Doradca prezydenta powiedział też, że wieczorem tego dnia prezydent razem z żoną prawdopodobnie wezmą udział w koncercie ku czci ofiar katastrofy w Teatrze Wielkim w Warszawie.

pap/bako/mz

Źródło zdjęcia głównego:  | Polska Agencja Prasowa