Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Odra na SGH. Wykładowczyni chora, szczepią studentów

Warszawa

Adrian Grycuk / Wikipedia (CC BY-SA 3.0 PL)Szkoła Główna Handlowa

Jedna z wykładowczyń Szkoły Głównej Handlowej zachorowała na odrę. Część studentów skierowano na profilaktyczne szczepienia. - W tej chwili nie ma żadnego zagrożenia na uczelni - zapewnia jej rzecznik.

18 listopada okazało się, że jedna z wykładowczyń Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie jest chora na odrę.

Trzy grupy studentów

Jak poinformował rzecznik prasowy SGH dr Piotr Karwowski, uczelnia od razu skierowała na profilaktyczne szczepienia trzy grupy studentów - kilkadziesiąt osób - z którymi wykładowczyni miała przez krótki czas styczność.

Szczepienia były bezpłatne.

Od razu zawiadomiono też sanepid. Rzecznik podkreślił, że był to przypadek pojedynczy i nie ma innych przypadków zachorowań ani ogniska choroby na SGH. Karwowski zapowiedział też, że uczelnia planuje akcję udostępniania profilaktycznie szczepionek dla chętnych pracowników i studentów. - Niestety okazuje się, że jest problem z dostępnością tych szczepionek w Warszawie - dodał.

Zaznaczył, że akcja zostanie przeprowadzona, gdy pojawią się szczepionki i będzie miała charakter wyłącznie profilaktyczny. - W tej chwili nie ma żadnego zagrożenia - podkreślił. Przypadek zachorowania potwierdziła też rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie Joanna Narożniak. Dodała, że wykładowczyni jest mieszkanką powiatu grodziskiego i jest uwzględniona w statystykach zachorowań z zeszłego tygodnia.

22 przypadki

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie poinformował w sobotę, że w tygodniu od 17 do 23 listopada zarejestrowano 22 przypadki zachorowań lub podejrzeń zachorowań na odrę. Najwięcej było ich w powiecie warszawskim (12) oraz pruszkowskim (5). Pozostałe odnotowano w powiatach: mińskim, sochaczewskim, grodziskim, kozienickim oraz warszawskim zachodnim. Jutro zostanie opublikowany nowy raport; nieoficjalnie wiadomo, że nie ma nowych przypadków zachorowań na odrę.

ZOBACZ MATERIAŁY O ZACHOROWANIACH NA ODRĘ:

44 przypadki odry na MazowszuTVN24
wideo 2/2

PAP/ran/r