Odnalazła się rzeźba z grobu Niny Andrycz

Warszawa

kspPolicja poszukiwała tej rzeźby

Rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej poinformował, że odnalazła się rzeźba z grobu Niny Andrycz. Grób wybitnej aktorki na Cmentarzu Powązkowskim został okradziony kilka dni temu.

"Mosiężna statuetka skradziona kilka dni temu z grobu śp. Niny Andrycz odnalazła się - ktoś pozostawił ją w kościele św. Karola Boromeusza. Została już zwrócona opiekunom grobu" - napisał na Twitterze ksiądz Przemysław Śliwiński.

Related content

O kradzieży napisaliśmy na tvnwarszawa.pl w piątek.

Zniknięcie rzeźby zauważyła bliska aktorce osoba spoza rodziny. - Zgłoszenie o kradzieży otrzymaliśmy 6 lutego. Zgłaszająca brak rzeźby zauważyła 31 stycznia - przekazała Marta Sulowska z komendy rejonowej na Woli.

Nieduża rzeźba została wykonana z mosiądzu. Przedstawia sylwetkę kobiety z wzniesionymi ramionami. Była ustawiona na płycie nagrobnej.

Sulowska opowiadała o poszukiwaniach. - Kontrolujemy skupy złomu, bazary oraz pchle targi. Nawiązujemy też kontakty z kolekcjonerami - relacjonowała. I dodała, że policja prowadzi dochodzenia również w sprawie innych kradzieży z tego cmentarza.

Nina Andrycz zmarła 31 stycznia 2014 roku w wieku 101 lat. Najbardziej znana była z ról Marii Stuart w dramacie Słowackiego, królowej Małgorzaty czy Lady Makbet w dramatach Szekspira. Była żoną premiera Józefa Cyrankiewicza.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O NAGROBKU ZBIGNIEWA ŚCIBORA-RYLSKIEGO:

Grób generała zostanie odnowionyTVN24
wideo 2/4

pk/b