Odnajdź siebie wśród tysięcy kibiców

Warszawa

strefakibica.fantag.euZnajdź się na wielkim zdjęci ze strefy kibica

Jeżeli byłeś na meczu Polska-Rosja w strefie kibica, możesz odnaleźć się na gigantycznej panoramie składającej się z 250 zdjęć. W sumie przez stołeczny fun zone przewinęło się już prawie milion osób - informuje PAP.

Gdy Polacy toczyli bój z Rosjanami na Stadionie Narodowym, w strefie pod Pałacem Kultury i Nauki bawiło się ponad 75 tysięcy osób. Teraz tysiące tych, którzy bawili się przy głównym ekranie, mogą cofnąć się w czasie, wrócić w to samo miejsce, w którym byli 12 czerwca wieczorem i znaleźć się na gigantycznej panoramie.

Oznacz znajomych

"Zrobionych zostało 700 zdjęć, z których wybrano 250. To one tworzą gigantyczną panoramę w technologii Fantag, udostępnioną na portalu Facebook" – zachwalają stołeczni urzędniczy.

TU ZNAJDZIESZ PANORAMĘ

Widok można przybliżać i szukać swojej osoby w tłumie piłkarskich kibiców. Panorama daje nam również możliwość oznaczenia swoich znajomych i przesyłania jej fragmentów mailem.

Prawie milion kibiców

Stołeczna strefa kibica cieszy się dużym zainteresowaniem. Jak poinformowała w środę na konferencji prasowej prezydent Warszawy, od 7 do 19 czerwca przewinęło się przez nią 953 tys. osób, czyli prawie połowa odwiedzających wszystkie strefy kibica w kraju - informuje PAP.

Największe tłumy - łącznie 450 tys. osób - odnotowano w dniach, kiedy mecze rozgrywała reprezentacja Polski. 8 czerwca, w dniu spotkania z Grekami było to 130 tys. osób, cztery dni później (mecz z Rosjanami) - 150 tys., a 16 czerwca (mecz z Czechami) - 170 tys. Ten ostatni dzień był też jedynym, kiedy w strefie jednorazowo było 100 tys. ludzi, czyli maksymalna liczba, jaka może się tam zmienić

Mniejsze zainteresowanie towarzyszyło strefie w dniach, kiedy Polacy nie grali. We wtorek, w ostatnim dniu fazy grupowej mistrzostw, przez pl. Defilad przewinęło się prawie 31,5 tys. ludzi informuje PAP.

ran/roody/PAP