Odłożyli "wyprostowanie" jezdni na placu Powstańców

Warszawa

Urząd MiastaZmiany na placu Powstańców Warszawy

Od poniedziałku, od godz. 22 kierowcy, kierowcy mieli jeździć "wyprostowaną" jednią na placu Powstańców Warszawy. Urząd miasta poinformował jednak, że zmiana jest odwołana.

Żeby przejechać przez plac w kierunku ul. Królewskiej, kierowcy muszą wjeżdżać w ulicę Mazowiecką łukiem przy Prudentialu. Wszystko dlatego, że przejazd na wprost blokuje plac budowy podziemnej kolejki, gdzie powstaje wentylatornia.

Nie podali nowego terminu

Jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia urzędnicy informowali, że wykonawca II linii metra zakończył już prace budowlane tu, gdzie dawniej była ulica i w poniedziałek, 16 września ok. godz. 22, puści ruch po odbudowanej jezdni.

W poniedziałek biuro prasowe ratusza podało, że zmiana na placu jest odwołana. - Z powodu złych warunków atmosferycznych - poinformował tvnwarszawa.pl Tomasz Kunert. Na kiedy przełożono start prac? - Budująca II linię metra spółka AGP Metro nie podała nowej daty - odpowiedział krótko Kunert.

Trzy pasy, ale jeden na budowę

Po zmianach do dyspozycji kierowców będzie jezdnia prowadząca prosto przez pl. Powstańców Warszawy z ul. Szpitalnej w Mazowiecką, tuż przy budynku NBP. Przejazd będzie możliwy trzema pasami ruchu. "Przy czym jeden z nich (prawy) przed ul. Świętokrzyską zamieni się w pas prowadzący na teren budowy. Z pl. Powstańców będzie można dojechać do odcinka ul. Świętokrzyskiej przy ul. Jasnej – na jezdni wzdłuż budynku Prudentialu poprowadzony będzie ruch dwukierunkowy, oraz do ul. Moniuszki" – wyjaśnia Ratusz.

Nadal zamknięte będą: fragment ul. Świętokrzyskiej przy samym placu, jezdnia w kierunku ul. Czackiego i parking.

WE WTOREK ZACZĄŁ SIĘ REMONT ŚWIĘTOKRZYSKIEJ POMIĘDZY NOWYM ŚWIATEM A KOPERNIKA:

Zamknęli Świętokrzyską
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

ran//ec