Odłowili 30 lisów w stolicy. "Zadomowiły się na stałe"

Najnowsze

aaaLis na Żoliborzu

Błąkający się po piętrach budowanego przy ulicy Grzybowskiej wieżowca lis wzbudził spore zainteresowanie internautów tvnwarszawa.pl. Dostaliśmy zdjęcie kolejnego, który zadomowił się na Żoliborzu. Straż miejska informuje, że w tym roku odłowiła już 30 tych rudowłosych zwierząt.

"Na Żoliborzu, na garażu, na terenie klubu sportowego przy Potockiej też mieszka lisek. Straż Miejsca powiedziała, że to normalne i nie będzie interweniować. Lisy na stałe zadomowiły się w mieście. Ten na zdjęciu nie boi się ludzi" – poinformował użytkownik tvnwarszawa.pl podpisujący się aaa.

Pomoc lub rehabilitacja

Strażnicy twierdzą, że o zwierzaku wiedzą. Poinformowali o nim również przedstawicieli Lasów Miejskich.

- Najczęściej lisy można spotkać na terenach zielonych znajdujących się w granicach miasta. Zgodnie z Zarządzeniem Nr 2088/2012 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 10 lutego 2012 r. w sprawie postępowania ze zwierzętami wolno żyjącymi (dzikimi) na terenie m.st. Warszawy, o każdej takiej sytuacji informowani są przedstawiciele Lasów Miejskich – wyjaśnia Jolanta Borysewicz z biura prasowego straży miejskiej.

I przypomina, że tylko w tym roku ekopatrol odłowił ponad 6 tysięcy zwierząt. Najwięcej wśród nich było psów (ponad 2 tys.) i kotów (blisko 950). - Odłowiono również 30 lisów. Kiedy zwierzęta dziko żyjące nie wymagały pomocy weterynaryjnej lub też zakończona została ich rehabilitacja w specjalistycznych ośrodkach, były wypuszczane do naturalnego środowiska - tłumaczy Borysewicz.

Wolski lis

W poniedziałek pisaliśmy o lisie, który zabłąkał się na 15. piętrze budowanego wieżowca przy ul. Grzybowskiej. W ubiegłym roku podobnych przypadków nie brakowało. W czerwcu 2012 rok wychudzony zwierzak spacerował w okolicach ulicy Prostej. Odpoczywał również na dachu fabryki Norblina. A jeden z naszych dziennikarzy lisa widział nawet w okolicy skrzyżowania Al. Jana Pawła II z al. Solidarności.

O WYCHUDZONYM LISIE W CENTRUM PISALIŚMY PRZED ROKIEM:

LIS ODPOCZYWAŁ RÓWNIEŻ NA DACHU FABRYKI NORBLINA:

Lis w środku miastaMarcin Gula | tvnwarszawa.pl
Lis odpoczywał na dach fabryki NorblinaTomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

WIDZIELIŚCIE JESZCZE GDZIEŚ W WARSZAWIE LISY? CZEKAMY NA ZDJĘCIA I INFORMACJE NA WARSZAWA@TVN.PL.

ran

Źródło zdjęcia głównego: aaa