Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Odłączą na dobę magistralę w Jerozolimskich

Warszawa

fot. sxc.hu

Mieszkańcy Ursusa, Piastowa, Pruszkowa i Michałowic oraz osiedli Reguły i Opacz muszą przygotować zapas wody na całą dobę. W piątek rano wodociągowcy wyłączą magistralę w Al. Jerozolimskich. Przywrócą dostawy wody w sobotę rano.

Magistrala będzie wyłączona od godz. 9.00 w piątek do 9.00 w sobotę, między ulicami Spisaka i Jesionową. W rejonie zasilanym przez ten odcinek (Ursus, Piastów, Pruszków, Reguły, Opacz Kolonia) nastąpi bardzo duży spadek ciśnienia, lub wręcz brak wody.

W Michałowicach, na skutek przełączania sieci rozbiorczej do nowo wybudowanej magistrali, wody zabraknie całkowicie.

MPWiK prosi mieszkańców o zgromadzenie zapasów wody na czas 24-godzinnego wyłączenia. Zapowiada też, że podstawi beczkowozy z woda pitną w następujących lokalizacjach:

Ursus:- ul. Wojciechowskiego 37- ul. Skoroszewska róg ul. Chełmońskiego

Pruszków:- ul. Emancypantek róg ul. Ramzesa- ul. Działkowa 54 (os. Parzniew)

Piastów:- ul. Łukasińskiego (przy AWAKU os. Ogińskiego)- ul. Piłsudskiego 56 (os. Sobieskiego)- ul. Orzeszkowej róg al.1000-lecia

Michałowice:- ul. Raszyńska 34- ul. Rumuńska pomiędzy ul. Żytnią, a ul. Słoneczną- ul. Mickiewicza pomiędzy ul. Spacerową a ul. 11 Listopada

Reguły:- ul. Wiejska róg ul. Krótkiej- ul. Działkowa 31

Opacz Kolonia:- ul. Klonowa pomiędzy ul. Polną, a ul. Środkową

Przebudowy tego odcinka magistrali jest związana ze względu na budowę węzła komunikacyjnego trasy S-2. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (Oddział Warszawa), nadzór nad pracami w zakresie przełączania magistrali wodociągowej sprawuje MPWiK w m.st. Warszawie SA.

js/roody