Odholowano 299 aut. Ograniczenia w parkowaniu do końca Euro

Warszawa

ZDMUważaj, gdzie parkujesz

299 aut odholowano z miejsc, gdzie nie można parkować. Wszystkie ograniczenia mają związek z tymczasową organizacją ruchu na czas mistrzostw Euro 2012.

Samochody są odholowywane z miejsc objętych zakazem parkowania. - Na razie( od 7 czerwca do niedzieli- 10) odholowano 299 aut - mówi Adam Sobieraj, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Mieszkańcy, których auta zostały zabrane na parking muszą zapłacić karę - 440 zł za hol i 33 zł za każdy dzień przechowywania samochodu na parkingu. Jak informują drogowcy, aby odebrać samochód z parkingu należy udać się do jednostki straży miejskiej przy placu Henryka Dąbrowskiego 6, wejście od Rysiej. Tam należy uzyskać zezwolenie na obiór pojazdu, zostanie nam też wskazane miejsce przechowywania auta.

LISTA ULIC OBJĘTYCH ZAKAZEM PARKOWANIA

ul. Wybrzeże Szczecińskie na odc. od ul. Okrzei do al. Poniatowskiego,· ul. Wał Miedzeszyński na odc. od al. Poniatowskiego do Trasy Łazienkowskiej· al. Zieleniecka,· ciąg ulic: Al. Jerozolimskie - al. Poniatowskiego – al. Waszyngtona od ronda Dmowskiego do ul. Kinowej,· ul. Zamoyskiego odc. Marcinkowskiego – Targowa (wraz z parkingiem przy ul. Zamoyskiego z wyłączeniem autobusów turystycznych),· ciąg ulic Targowa – Zamoyskiego na odcinku od ul. Kijowskiej do ul. Lubelskiej,· ul. Kijowska odc. Dworzec Wschodni – ul. Brzeska (obie jezdnie z wyłączeniem autobusów turystycznych),· ul. Żupnicza i ul. Chodakowska ( z wyłączeniem autobusów turystycznych),· ul. Skaryszewska,· ul. Lubelska na odc. od ul. Zamoyskiego do pętli autobusowej ZTM,· ul. Wrzesińska ( z wyłączeniem autobusów turystycznych),· ul. Jagiellońska (z wyłączeniem autobusów turystycznych) - na odcinku od ronda Starzyńskiego do Trasy Toruńskiej,· ciąg ul. Wydawnicza/ul. Szpotańskiego /ul. Patriotów (z wyłączeniem autobusów turystycznych) – na odcinku od ul. Czecha do ul. Żegańskiej,· ul. Marcinkowskiego (z wyłączeniem pojazdów Państwowej Straży Pożarnej),· ul. Sprzeczna (z wyłączeniem autobusów turystycznych),· ul. Marszałkowska na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. Wilczej.

bf//ec