Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Odgryzł kontrolerowi kawałek ucha. "Pasażer staje się przestępcą"

Warszawa

TVN24Gapowicz odgryzł kontrolerowi kawałek ucha

ZTM wyliczył, że w tym roku było już 16 przypadków naruszenia nietykalności cielesnej kontrolerów. We wtorek informowaliśmy o zatrzymaniu mężczyzny, który jechał na gapę i odgryzł kontrolerowi biletów kawałek ucha. Michał K. usłyszał już zarzut uszkodzenia ciała. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocnym autobusie, około 4.00 nad ranem, w centrum Warszawy.

- Z tyłu autobusu spało dwóch mężczyzn. Obudzeni prośbą o okazanie biletów zaczęli się najpierw tłumaczyć, że nie mają ich ponieważ… wcale nie chcieli jechać tym autobusem - opisuje sytuację rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego, Igor Krajnow.

Kiedy autobus zatrzymał się na przystanku w rejonie skrzyżowania Al. Jerozolimskich i al. Jana Pawła II, mężczyźni próbowali uciec. Wtedy doszło do szarpaniny - podaje policja.

Gryzł po rękach, odgryzł kawałek ucha

- Jeden z mężczyzn zaczął gryźć kontrolera po rękach. W pewnym momencie ugryzł go także w ucho, na tyle mocno, że odgryzł kawałek małżowiny - informuje Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy stołecznej komendy.

Świadkowie szarpaniny wezwali policjantów.

Agresywny mężczyzna został zatrzymany. 34-letni Michał K. był pijany. Miał prawie 1,8 promila alkoholu we krwi. Trafił do policyjnej celi.

W poniedziałek 34-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała. Za ten czyn grozi do 5 lat więzienia. - Będzie odpowiadał z wolnej stopy - precyzuje Mrozek.

Pokrzywdzony został zabrany do szpitala.

Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia
ksp

Złamał "kanarowi" 3 palce

- Osoby, które wykonują tę bardzo ciężką i bardzo potrzebną pracę, doświadczają w ciągu ostatnich miesięcy mnóstwo pospolitego chamstwa i niepospolitej, niespotykanej wcześniej agresji - napisał w środę w specjalnym komunikacie Zarząd Transportu Miejskiego.

Jak informuje ZTM, w ubiegłym roku nietykalność cielesna kontrolerów biletów została naruszona 9 razy.

W ciągu pierwszych czterech miesięcy bieżącego roku takich przypadków było już 16. Przykłady obrażeń: "gapowicz uderzył kontrolera łokciem w twarz, gapowicz uderzył kontrolera pięścią w twarz, gapowicz złamał kontrolerowi 3 palce u lewej ręki".

- Podróżujący bez biletu pasażer, który narusza nietykalność kontrolera, ze zwykłego gapowicza staje się pospolitym przestępcą - poucza ZTM.

su/ran//mz