Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Odebrał telefon i usłyszał: "Cześć, mówi Beyonce"

Warszawa

Marcin Gula/ tvnwarszawa.plmówi Radzimir Dębski

Jimek czyli Radzimir Dębski wygrał konkurs na remix najnowszego singla Beyonce "End OF Time". Pokonał ponad trzy tysiące innych twórców z 25 krajów.

- To była spontaniczna decyzja. Pomyślałem sobie, że to jedna z tych sytuacji, kiedy po latach zastanawiasz się, dlaczego wtedy tego nie zrobiłem? Dlatego nagrałem ten kawałek i wysłałem – mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Jimek czyli Radzimir Dębski.

Zdecydowali internauci

Umieszczone w serwisie Soundcloud wersje "End Of Time" odsłuchało ponad półtora miliona internautów i to oni we wstępnym głosowaniu zdecydowali, które remixy znalazły się w finale konkursu.

TU ZNAJDZIESZ ZWYCIĘSKI REMIX

W skład jury, które oceniało finałowe remixy weszli: Isabella Summers z zespołu Florence & The Machine, duński producent i DJ Afrojack, polskie duo producenckie WAWA, nowojorczyk DJ Jus-Ske, kompozytor i zdobywca Oscara Giorgio Moroder i oczywiście sama Beyonce.

Beyonce
Wikipedia/ Parkwood CC-BY- SA

Beyonce dzwoni do Radzimira

W konkursie brano pod uwagę kreatywność, muzykalność i oryginalność zgłoszonych prac a bezkonkurencyjny pod tym względem okazał się właśnie Polak. O tym, że wygrał powiadomiła go o sama Beyonce, która do niego zadzwoniła.

- Byłem akurat w Berlinie. Obudzili mnie w środku nocy, do teraz nie wiem co się działo. To był gigantyczny skok adrenaliny – wspomina Dębski, który wygrał 4 tysiące dolarów. Jego Jimek Remix trafi na najbliższe oficjalne wydawnictwo Beyonce. To będzie EP-ka "4:THE REMIX" która w serwisie iTunes dostępna będzie na całym świecie od 24 kwietnia.

Wśród sześciu remixów znajdzie się również drugi polski akcent – swoją wersję "End Of Time" zaprezentuje tam warszawski duet WAWA.

Tracklista dostępnej w sklepie iTunes remixowej EP-ki Beyonce:

1.“Run the World (Girls)” Dave Audé Club Remix2. “Countdown” Isa Machine Remix3. “Best Thing I Never Had” Lars B Remix4. “Love On Top” DJ Escape & Tony Coluccio Remix5. “End Of Time” WAWA Extended6. “End Of Time” JIMEK Remix

Radzimir Dębski jest absolwentem Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, studiował również kompozycje filmową i orkiestracje na University of California w Los Angeles. Ma swoim koncie ponad 20 utworów poważnych, symfonicznych i kameralnych. Komponuje muzykę do filmów i seriali telewizyjnych, tworzy również muzykę teatralną i ilustracyjną. W 2010r. debiutował jako wokalista - jego duet "Rozplątani" z Małgorzatą Kożuchowską znalazł się na płycie "2011. Muzyka z Serca" towarzyszącej kalendarzowi "Dżentelmeni" i skupiającej duety czołowych polskich muzyków i aktorów.

JIMEK - czyli Radzimir Dębski
materiały prasowe

Aktualnie pracuje nad debiutancką płytą.

Polak na najnowszej płycie Beyonce
TVN24

par/roody