Oddasz krew, dostaniesz bilet do zoo

Warszawa

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i KrwiolecznictwaAby zostać honorowym dawcą trzeba spełnić kilka warunków

W czwartek w budynku centrali Poczty Polskiej odbędzie się wakacyjna zbiórka krwi. W podzięce za szlachetny czyn każdy krwiodawca otrzyma bilet do zoo. Zbiórka odbędzie się w godz. 9.00-14.00.

Poczta Polska włączyła się w ogólnopolską Akcję Honorowego Oddawania Krwi. Krew będzie można oddać w czwartek, 7 sierpnia w godz. 9.00-14.00 w budynku na ul. Stawki 2 na parterze.

- Krew to wyjątkowy dar, nierzadko ratujący życie. Z roku na rok coraz więcej ludzi oddaje krew, jednak mimo to nadal jej brakuje - tłumaczą organizatorzy zbiórki.

By krwiodawstwo "weszło w krew"

Do wzięcia udziału w akcji zapraszają nie tylko dawców honorowych czy pocztowców ale wszystkich warszawiaków.

Na miejscu na krwiodawców będzie czekać profesjonalny personel z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Każda osoba, która odda krew, otrzyma bilet wstępu do zoo.

- Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w akcji mając nadzieję, że honorowe krwiodawstwo "wejdzie nam w krew" i zbiórka stanie się akcją cykliczną - piszą organizatorzy.

Przygotuj się

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przypomina jak przygotować się do oddania krwi: - w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki);

- być wyspanym;

- zjeść lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem);

- wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe;

- ograniczyć palenie papierosów;

- nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest się przeziębionym (katar) lub przyjmuje leki;

- nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu