Oddaj jedzenie do banku

Warszawa

| Sport.pl, onet.plfot. materiały organizatora

Przez trzy grudniowe dni w warszawskich sklepach wolontariusze fundacji "Bank Żywności SOS" będą zbierać żywność dla ludzi dotkniętych biedą.

Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się w dniach 3, 4 i 5 grudnia w 30 warszawskich hipermarketach oraz w 25 innych miastach na Mazowszu. Podczas zbiórki trzy tysiące wolontariuszy w ciągu trzech dni będzie zbierać żywność do specjalnie przygotowanych koszy, a następnie pomagać w transporcie jej do magazynów i segregowaniu.

Jak przekonują organizatorzy, celem akcji jest dotarcie do pokrzywdzonych przez los z przesłaniem nadziei i wspólnoty wpisanym w symbolikę świąt Bożego Narodzenia.

53 tony rok temu

W ubiegłym roku mieszkańcy Warszawy zebrali 53 tony żywności. Formuła akcji będzie podobna do zbiórek z lat ubiegłych. Klienci sklepów, zapraszani przez wolontariuszy, będą mogli zakupioną żywność przekazać do specjalnie oznakowanych koszy.

Przed Świętami Bożego Narodzenia dary zostaną przekazane za pośrednictwem prawie 280 organizacji pomocowych osobom potrzebującym w województwie mazowieckim.

Niesprawiedliwy paradoks

Fundacja "Bank Żywności SOS w Warszawie" od 16 lat realizuje akcje na rzecz osób potrzebujących. Powodem założenia Fundacji była zdecydowana niezgoda na paradoksalną sytuację na świecie - z jednej strony duża ilość żywności marnuje się, bądź jest planowo niszczona, a z drugiej - w mocno rozwarstwionym społeczeństwie żyją ludzie głodni lub chronicznie niedożywieni.

bako

TVN Warszawa jest patronem Świątecznej Zbiórki Żywności.