Odcięli dojazd do dworca. "Trzeba zacisnąć zęby"

Warszawa

| Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytkówfot

Do czwartku zamknięta jest ulica Dworcowa w Piasecznie. W związku z remontem ZTM skrócił trasę najwygodniejszej linii łączącaj PKP Piaseczno z metrem Wilanowska. - Teraz ostatni przystanek jest 4 km od stacji - napisał na Kontakt24 internauta Dariusz.

Drogowcy do czwartku wymieniają nawierzchnię ul. Dworcowej na odcinku od ul. Nadarzyńskiej do ul. Lotników. W związku z tym linia 709, która zatrzymywała się tuż przed stacją, ma teraz przystanek 4 km wcześniej - przy ul. Szkolnej.

Nie było innej możliwości?

- Jest to jedyna ulica dojazdowa do stacji. Nie było innej możliwości, jak tylko skrócić trasę linii 709 - przekonuje Igor Krajnow, rzecznik ZTM. - Utrudnienia potrwają tylko do czwartku. Pasażerowie muszą zacisnąć zęby - dodaje.

Według internauty autobus mógł by jednak innymi ulicami dojechać do samego dworca:

"Burmistrz to sprawdzi"

Władze Piaseczna po naszej interwencji obiecały raz jeszcze sprawdzić, czy nie da się jednak zmienić trasy 709. - Będę rozmawiał z wiceburmistrzem w sprawie zaistniałej sytuacji - obiecał Łukasz Wyleziński z biura promocji i informacji Piaseczna. Jak dodaje, skrócenie trasy linii 709 zaproponował ZTM. Zaakceptował to naczelnik wydziału transportu i infrastruktury drogowej w Piasecznie.

- Faktycznie pasażerowie muszą w tych dniach podróżować w niekomfortowych warunkach, dlaczego tak się stało, postaram się to wyjaśnić - deklaruje. Oby tylko przed zakończeniem remontu.

mikiapole3/warszawa.wikia.com
mikiapole3/warszawa.wikia.com
| Imago

Na problem mieszkańców Piaseczna zwrócił nam uwagę internauta Dariusz. Jeśli chcesz nas zainteresować jakimś tematem pisz na warszawa@tvn.pl. Możesz też opublikować swoją informację bezpośrednio w tvnwarszawa.pl lub w kontakcie24.