Odblaskowa parada motocyklowa przejechała przez stolicę

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plMotocykliści przejechali ulicami stolicy

Kilkuset motocyklistów w odblaskach wyjechało w piątek wieczorem na ulice Warszawy. W ten sposób chcieli promować bezpieczną jazdę po ulicach.

Odblaskowa parada motocyklowa zebrała się o godz. 21.30 przy stacji Stadion na Pradze. Około pół godziny później wyruszyła między innymi mostem Poniatowskiego, na którym specjalnie wyłączono latarnie i iluminacje.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w paradzie wzięło udział 746 miłośników jednośladów.

Wieczorne utrudnienia

"Akcja skierowana do motocyklistów i kierowców jednośladów, ma uzmysłowić jak istotne na drodze jest patrzeć i widzieć oraz pozwolić, by zobaczyli nas inni" – informują organizatorzy, czyli Fundacja Jednym Śladem. Jak przekonują, w ten sposób chcą zachęcić kierowców do większej dbałości o własne bezpieczeństwo po zmroku."Na drodze, osoba w ciemnym ubraniu jest widoczna w światłach reflektorów z odległości jedynie 20 m. Osoba używająca odblasków z dystansu 250-300 m" – twierdzą.Parada przejechała ulicami: Ryszarda Siwca, Jana Zamoyskiego, Targową, Al. Zieleniecką, Al. Księcia Józefa Poniatowskiego, przez rondo de Gaull’a, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, al. Szucha, pl. Unii Lubelskiej, Boya-Żeleńskiego, Waryńskiego, pl. Konstytucji , Marszałkowską, Andersa, Muranowską, Konwiktorską, Sanguszki, Wybrzeżem Gdańskim i Kościuszkowskie, a dalej przez most Poniatowskiego, rondo Waszyngtona, al. Poniatowskiego, Wybrzeże Szczecińskie i ulicę Ryszarda Siwca.

W CZWARTEK PRZEZ ULICE MIASTA PRZEJECHALI Z KOLEI ROLKARZE:

Rolkarze w centrum Warszawy
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

ran/ec