Od wtorku dłuższe dwa pociągi Kolei Mazowieckich

Warszawa

Koleje MazowieckieKoleje Mazowieckie

Dwa pociągi Kolei Mazowieckich, od wtorku do odwołania, relacji Mrozy – Warszawa Zachodnia (odjazd z Warszawy Rembertowa o godzinie 7.22) oraz relacji Dęblin – Warszawa Zachodnia (odjazd z Otwocka o godzinie 7.52) będą dłuższe. Zmiany zostaną wprowadzone w związku z zamknięciem mostu Łazienkowskiego.

Od najbliższego wtorku, 17 lutego, osoby korzystające z pociągów kursujących na linii mińskiej i otwockiej będą miały do dyspozycji dłuższe pociągi Kolei Mazowieckich.

- Chcemy zachęcić osoby mieszkające pod Warszawą, żeby zostawili rano swoje samochody w domach i wybrali komunikację miejską. Dlatego wydłużono te dwa składy z dwóch do trzech zespołów trakcyjnych - tłumaczy Magdalena Potocka z Zarządu Transportu Miejskiego.

Pociągi – składające się z trzech elektrycznych zespołów trakcyjnych – będą obsługiwały połączenia: relacji Mrozy – Warszawa Zachodnia (odjazd ze stacji Warszawa Rembertów o godzinie 7.22) oraz relacji Dęblin – Warszawa Zachodnia (odjazd z Otwocka o godzinie 7.52).

Dodatkowa SKM-ka

Od 16 do 20 lutego – z możliwością przedłużenia – ZTM uruchomił także dodatkowy pociąg SKM, oznaczony jako S20. Pociąg kursuje na trasie: Warszawa Rembertów (odjazd o godzinie 7.11) – Warszawa Gdańska (przyjazd o godzinie 7.27) – Warszawa Zachodnia peron 8.

Więcej o zmianach w komunikacji w związku z zamknięciem mostu

jb/