Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Od wtorku będzie coraz chłodniej

Warszawa

fot. TVN Meteo

Najbliższy poniedziałek będzie jeszcze ciepły, na termometrach zobaczymy nawet 16 st. Celsjusza. Niestety już od wtorku temperatura zacznie się stopniowo obniżać. Długi weekend będzie chłodny, a 22 listopada temperatura może spaść nawet do 1 st. C.

- W poniedziałek, 7 listopada, na termometrach zobaczymy od 7 do 16 kresek. Będzie to najcieplejszy dzień podczas nadchodzących 16 dni. Wtorek 8 listopada przyniesie niewielkie ochłodzenie, temperatura zawaha się pomiędzy 8 a 15 st. C. W środę 9 listopada słupki rtęci podskoczą tylko do 7-13 st. C - prognozuje synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński.

Czwartek, 10 listopada, nie będzie najcieplejszy, temperatura powietrza nie przekroczy 11 st. C. Ta najniższa utrzyma się na poziomie tylko 4 st. C. Dzień później nie należy się spodziewać wartości wyższych niż 3-8 st. C.

Znaczne ochłodzenie od 15 listopada

Na sobotę 12 listopada prognozowane jest niewielkie ocieplenie, temperatura powietrza utrzyma się na poziomie 4-9 st. C. Tendencja wzrostowa utrzyma się także w niedzielę 13 listopada, kiedy to słupki rtęci podskoczą do 5-10 st. C.

Nowy tydzień, rozpoczynający się w poniedziałek 14 listopada, powitamy w chłodzie. Takim samym, jak ten niedzielny. Będzie to jednocześnie najcieplejszy dzień w ciągu następnego tygodnia.

Jak prognozuje Raczyński, od wtorku 15 listopada temperatura znów zacznie spadać. Tego dnia wyniesie 4-8 st. C. W środę 16 listopada i w czwartek 17 listopada będzie oscylować wokół 3-7 st. C. Od piątku 18 listopada do niedzieli 20 listopada również utrzyma się na stałym poziomie, tym razem będzie to jednak 2-6 st. C. Zarówno w poniedziałek 21 listopada, jak i we wtorek 22 listopada, należy oczekiwać jedynie 1-5 st. C.

Czytaj więcej na tvnmeteo.pl

map/ms