Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Od średniowiecza do PRL-u. Ursynów chce Domu Tradycji

Najnowsze

Urząd Dzielnicy UrsynówWstępna koncepcja domu kultury

Na Ursynowie ma powstać pierwszy miejski dom kultury z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja warta 8 milionów złotych będzie przybliżać mieszkańcom tradycję dzielnicy, ale pozwoli także spróbować swoich sił w tańcu czy grze na instrumentach.

- Ursynów nie ma miejskiego domu kultury, więc ma to być pierwszy tego typu obiekt w historii dzielnicy – przekonuje Piotr Guział, burmistrz Ursynowa.

Więcej niż dom kultury

Władze dzielnicy zasygnalizowały w ratuszu, że chcą budować obiekt tuż przy skrzyżowaniu ul. Kajakowej i Puławskiej. Prezydent dała właśnie zielone światło dla tej inwestycji. - Pomysł na budowę domu kultury powstał w 2007 roku. W tym czasie jednak stojąc przed wyborem: nowa szkoła dla dzielnicy czy dom kultury, zdecydowaliśmy o budowie szkoły. W nowej placówce przy ul. Lokajskiego dzieci uczą się już od września 2012 roku, więc przyszedł czas, żeby wrócić do pomysłu budowy domu kultury, który jest na Ursynowie bardzo potrzebny - mówi Agnieszka Kłąb, z-ca rzecznika ratusza.

Zacznie się od przeprojektowania dokumentacji, by dom kultury nie kolidował z planowaną rozbudową znajdującego się nieopodal Szpitala Jednego Dnia.

- To ma być coś więcej niż dom kultury, ma być Domem Tradycji Ursynowa. Będziemy w nim przypominać o korzeniach naszej dzielnicy – opowiada burmistrz Guział. - Chcemy mówić o tym, co znamy z serialu Alternatywy 4, ale również o tym, co działo się tu na przykład w średniowieczu – dodaje.

Mieszkaniec będzie mógł tam spróbować swoich sił w tańcu ludowym czy pograć na niekonwencjonalnych instrumentach.

Inwestycja za 8 milionów

Budynek ma powstawać w latach 2014-15. Przewidywany koszt inwestycji to 8 milionów złotych. "W tym roku na aktualizację dokumentacji projektowej przeznaczonych zostanie 120 tys. zł - obiecuje urząd miasta.

ran/b

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Dzielnicy Ursynów

Pozostałe wiadomości