Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Od soboty rowerem miejskim można jechać do Konstancina

Warszawa

tvnwarszawa.plNowości dla Veturilo

W sobotę od samego rana zacznie działać system Konstancińskiego Roweru Miejskiego. Mieszkańcy do dyspozycji będą mieli 5 stacji i 55 rowerów. KRM będzie kompatybilny z Veturilo i Bemowo Bike.

Każdy, kto zarejestrował się już w warszawskim systemie, bez problemu wypożyczy rower w Konstancinie-Jeziornej.

Rowery przyjadą nocą

- Konstancin-Jeziorna jest pierwszą podwarszawską gminą, która uruchomi bezobsługową i spójną ze stołeczną, wypożyczalnię rowerów – chwali się burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Jak informuje w piątek po południu Michał Dąbrowski z firmy Nextbike, która będzie operatorem KRM, system jest właśnie uruchamiany. – Dziś wieczorem będzie już działał. Najprawdopodobniej w nocy zostaną ustawione rowery i od soboty będzie można je wypożyczać – mówi Dąbrowski.

Od czego zacząć? Trzeba wejść na www.konstancinskirower.pl, przejść przez proces rejestracji i doładować konto kwotą minimum 10 zł. Jak wyjaśnia Dąbrowski, jeżeli ktoś jest już zalogowany do systemu Veturilo, to bez problemu może korzystać z KRM.

Stacje konstancińskiego systemu znajdują się na:

- Klarysew - ul. Warszawska (obok skrzyżowania z ul. Mirkowską), - Mirków - ul. Mirkowska (parking w pobliżu Wydziału Planowania Przestrzennego UMiG), - Grapa - ul. Wilanowska (parking przy poczcie), - Pasaż Henryka Sienkiewicza (główna aleja wejściowa do Parku Zdrojowego) - Skolimów (między ul. Rycerską i Prusa, przy Ośrodku Pomocy Społecznej).

Sukces Veturilo

Miejskie rowery w Warszawie, w tym roku ruszyły 1 marca. W poprzednim sezonie były wypożyczane prawie 1,8 mln razy.

Uruchomiony w 2012 roku system Veturilo okazał się dużym sukcesem. W pierwszej kolejności powstało 69 stacji (w tym 11 systemu Bemowo Bike) w Śródmieściu, na Bielanach, na Ursynowie i na Bemowie. W tej chwili jest ich już 173.

Do końca sierpnia na Mokotowie, Pradze-Południe, w Ursusie i na Woli powstaną kolejne wypożyczalnie miejskich rowerów.

Veturilo wystartowało w tym roku 1 marca:

Mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska
Marcin Gula /tvnwarszawa.pl

kś, wp/r