Od Rosji po Brazylię. 18 500 rejestracji w Veturilo

Warszawa

ZTMVeturilo się przyjęło

- Popularność Veturilo rośnie z każdym dniem - chwali się Zarząd Transportu Miejskiego. - Rowery wypożyczano już ok. 25 tysięcy razy - podaje. W systemie rejestrują się także obcokrajowcy.

ZTM podsumowuje działanie systemu Veturilo. W systemie zarejestrowało się ponad 18,5 tys. osób. Oprócz warszawiaków, liczną grupę użytkowników stanowią mieszkańcy gmin ościennych, takich jak: Ząbki, Piaseczno, Wołomin. Jest też bardzo liczna grupa osób z innych dużych miast: Łódź, Poznań, Kraków czy Wrocław.

Rejestrują się jednak nie tylko Polacy. Do Veturilo zapisani są mieszkańcy największych europejskich metropolii: Moskwy, Londynu, Paryża, a także... brazylijskiego Sao Paulo.

Popularne stacje

Od momentu uruchomienia systemu, rowery wypożyczane były ponad 25,1 tys. razy. Największym zainteresowaniem cieszą się stacje:

- Al. Jerozolimskie (Rotunda)- Metro Dw. Gdański (Słomińskiego)- Metro Imielin (ratusz)- Grzybowska/Jana Pawła II- Jana Pawła II/Solidarności- Metro Słodowiec

Najrzadziej wykorzystywane stacje to te przy uczelniach wyższych: SGGW, AWF i UKSW. - To jednak nie dziwi. W końcu rok akademicki rozpoczyna się dopiero w październiku - ocenia ZTM. Planowana jest rozbudowa systemu obejmująca Śródmieście Południowe oraz Ochotę, Mokotów, Wolę i Pragę. Czytaj więcej na ten temat.

Veturilo w Europie i Nowej Zelandii

Warszawskie Veturilo to element systemu bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich nextbike. Można z nich korzystać w Poznaniu czy Wrocławiu, a także w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, na Łotwie i w Nowej Zelandii.

mz