Od poniedziałku objazdy i zamknięte ulice. Remonty

Warszawa

um.warszawaTrakt Lubelski po remoncie

Od poniedziałku stołeczni kierowcy pojadą nową jezdnią ul. Trakt Lubelski. Remont rozpocznie się za to na kolejnym odcinku Traktu oraz na ul. Zwoleńskiej - poinformował stołeczny ratusz. Zmiany w ruchu czekają też kierowców poruszających się po Pradze Północ, a już niedługo - po Marszałkowskiej.

Drogowcy mają zakończyć prace na zamkniętym fragmencie ul. Trakt Lubelski w Wawrze. Odcinek od ul. Lucerny do Bronowskiej w poniedziałek zostanie włączony do ruchu.

Prace rozpoczną się za to pomiędzy ulicami: Kombajnistów do Zwoleńskiej oraz na ul. Zwoleńskiej od Traktu Lubelskiego do ul. Wiązanej.

Ulice zostaną zamknięte - możliwy będzie tylko dojazd od posesji.

Prace mają potrwać do połowy maja.

Remont w Wawrze
um.warszawa

Autobusy na objazdy

W związku z remontami od poniedziałku do odwołania zmienią się trasy pięciu linii autobusowych. Na objazdy zostaną skierowane autobusy: 142, 702, 147, 219 oraz 305.

Sprawdź trasy

Objazdy autobusów
ZTM

Bez zmian kursować będą linie 119 i N72.

Przez budowę kolektora

Remonty dróg to ostatnie prace w związku z budową kolektora ściekowego, który Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji budowało w Wawrze. Na ulicach jest wymieniana nawierzchnia, budowane są: nowe chodniki, przejścia dla pieszych z azylami bezpieczeństwa, odwodnienie oraz przystanki autobusowe.

Po remoncie Traktu Lubelskiego przy skrzyżowaniach z ulicami Zwoleńską i Bronowską będą nowe ronda.

W następnej kolejności prace przy ul. Zwoleńskiej przeniesione będą na odcinek od ul. Wiązanej do Rogatkowej (czerwiec-lipiec).

Równocześnie, na Takcie Lubelskim, drogowcy przeniosą się na odcinek pomiędzy ul. Lucerny a Klimontowską (czerwiec-wrzesień).

7-12 kwietnia: utrudnienia na Pradze

W najbliższym tygodniu zmiany w ruchu czekają też kierowców na Pradze Północ.

Pomiędzy 7 a 12 kwietnia remont przejdą trzy praskie ulice: Strzelecka, Środkowa i Kowelska. Drogowcy wymienią nawierzchnie jezdni oraz wyprostują krawężniki.Zamknięte zostaną: ul. Strzelecka na odcinku od ul. Konopackiej do Szwedzkiej, ul. Środkowa na odcinku od ul. 11 Listopada do Stalowej oraz ul. Kowelska pomiędzy ulicami Strzelecką a Kowieńską.

Objazdy będą wytyczone ulicami: Stalową, 11 Listopada lub Wileńską.

Trasę zmieni autobus linii 169 kierunku pętli Dw. Wschodni/Kijowska.

Remonty na Pradze Północ
um.warszawa

Zmieniona trasa:

BRÓDNO-PODGRODZIE – … – rondo Żaba – 11 Listopada – Ratuszowa – Inżynierska – Wileńska – Rzeszotarskiej – al. Solidarności – … – DW. WSCHODNI /KIJOWSKA/

Na czas obowiązywania trasy objazdowej przywrócone zostaje funkcjonowanie przystanku HARNASIE 01, obowiązującego dla linii 169 jako „na żądanie”.

Na trasie objazdowej obowiązują przystanki:

12-13 kwietnia: wąsko na Marszałkowskiej

Warszawski magistrat informuje też, że w kolejny weekend, 12-13 kwietnia, zwężona zostanie wschodnia jezdnia ul. Marszałkowskiej przy skrzyżowaniu ze Świętokrzyską.

Kierowcy jadący w kierunku placu Bankowego będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu.

W planach: kolejne prace przy Trasie AK

Zmiany czekają też pieszych poruszających się w okolicach przebudowywanej Trasy AK - wykonawca robót zapowiada zamknięcie kładki nad trasą przy ul. Kolektorskiej.

Remont kładki ma potrwać do 9 maja.

PAP/mz