Od lipca zapłacimy więcej za ciepło

Warszawa

TVN24Drożej za ciepło

Już od lipca może zdrożeć ciepło dostarczane do stołecznych mieszkań. Urząd Regulacji Energetyki zgodził się na podwyżkę – pisze Życie Warszawy.

Ceny wzrosną średnio o 7,62 proc., jednak SPEC wnioskował o prawie dwukrotnie większą podwyżkę. Na to nie zgodził się jednak URE.

Jeszcze więcej, bo o 8,64 proc., zapłacą ci mieszkańcy Warszawy, do domów których ciepło dostarcza PGNiG Termika. – Jest to spowodowane zmianą stawek SPEC, który obsługuje sieć, jak i PGNiG Termika, który jest producentem ciepła – wyjaśnia w rozmowie z "ŻW" Agnieszka Głośniewska, rzecznik prasowy URE.

Ciepło, woda i ścieki

Podwyżki mogą zostać wprowadzone już po 14 dniach, od daty publikacji w dzienniku urzędowym. A ta miała miejsce 15 czerwca. Firmy mogą więc nowe taryfy wprowadzić już na początku lipca.

Ceny ciepła zostały również podniesione rok temu. Wówczas podwyżka wyniosła prawie 10 proc. W połowie czerwca warszawscy radni zdecydowali też o wzroście cen wody i odprowadzenia ścieków. Odpowiednio 20 groszy i złotówkę za metr sześcienny.

wp//ec