"Od Gombrowicza do Masłowskiej". Setki osób czytały w pasażu Wiecha

Najnowsze


282 osoby spotkały się w niedzielę w południe na warszawskim pasażu Wiecha ustanawiając nowy rekord w liczbie czytających wspólnie na świeżym powietrzu. Najczęściej czytaną książką była publikacja "Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia".

- Mimo niesprzyjającej pogody udało się ustanowić nowy rekord - podczas zeszłorocznej edycji Big Book Festiwal na wspólne czytanie zebrało się 163 osoby, w tym roku czytały 282 osoby. Czytały bardzo różne książki - od Gombrowicza do Masłowskiej, ale też książki dla dzieci, magazyny z modą, gazety - powiedziała rzecznik prasowy Big Book Festival Katarzyna Petrykowska.

Popularny Iwaszkiewicz

Najczęściej czytaną książką podczas tegorocznej próby pobicia rekordu była publikacja, która ma premierę na tegorocznym festiwalu - "Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia". Jej redaktorka Anna Król przeprowadziła rozmowy m.in. z przybranym synem Iwaszkiewicza Wiesławem Kępińskim, córką pisarza - Marią i długoletnią gospodynią domu na Stawisku, Zofią Dzięcioł.W książce po raz pierwszy opublikowano korespondencję Iwaszkiewicza z jego sekretarzem Szymonem Piotrowskim

PAP/lata