Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Od dwóch lat budują kilkaset metrów torowiska

Najnowsze

| PZPN, tvn24.pl, PAPOd dwóch lat budują kilkaset metrów torowiska

Ile można budować kilkaset metrów torów? Dwa lata? To dla tramwajarzy za mało i ciągle przesuwają terminy ukończenia inwestycji. Mieszkańcy Bemowa mają dość ciągnącej się w nieskończoność modernizacji trasy na Boernerowo.

Chodzi o jedyny w Warszawie jednotorowy odcinek trasy tramwajowej. Drogowcy zamknęli go przy okazji budowy trasy S8. Tramwajarze chcieli go zmodernizować i dobudować drugi tor.

Trzeci termin

Wszystko miało być gotowe do końca listopada tego roku. Aktualny termin to koniec grudnia, choć i ten termin stoi pod dużym znakiem zapytania.

Prace powinny się tu kończyć, a wciąż brakuje sieci trakcyjnej i podkładów pod tory. Jak tłumaczą urzędnicy opóźnienia spowodowało kilka rzeczy m.in. atak zimy, zmieniony projekt na prośbę dzielnicy, która chciała dobudować rondo oraz kłopoty techniczne.

- Projektant opóźnił swoją prace projektową, naliczyliśmy mu kary – przekonuje Teresa Kotwica, rzeczniczka prasowa Tramwajów Warszawskich.

Kolejny termin

Tramwajarze zapewniają, że spieszą się, żeby nadrobić stracony czas. Jednak już wiadomo, że prezentu pod choinkę nie będzie. - Jeżeli pogoda nam dopisze, to będzie przełom stycznia i lutego – dodaje Kotwica.

Łukasz Wieczorek bf/par