Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Od 29 do 37 mln zł za tramwaj na Tarchomin

Warszawa

ZTMKto wybuduje nową trasę tramwajową?

Siedmiu wykonawców jest chętnych do budowy trasy tramwajowej na Nowodwory. We wtorek otwarto koperty w przetargu na tę ważną dla Białołęki inwestycję. Najtańszą ofertę - na ok. 29,5 mln złotych złożyło międzynarodowe konsorcjum: polsko - hiszpańsko - litewskie.

Teraz Tramwaje Warszawskie ocenią przedstawione oferty i wyłonią wykonawcę. - Chcemy zrobić to jak najszybciej, to kwestia kilku tygodni - mówi Michał Powałka, rzecznik TW.

Po podpisaniu umowy prace mają potrwać 8 miesięcy. W ramach inwestycji wybudowana zostanie trasa tramwajowa o długości ok. 1,5 km w ciągu ul. Światowida na odcinku: Tarchomin Kościelny (wcześniej pętla Mehoffera) – ul. Strumykowa.

Ponadto, wykonane zostaną cztery perony przystankowe zlokalizowane na skrzyżowaniach ulic Światowida z Ordonówny i Stefanika.

Siedem ofert

Najniższą ofertę o wartości ponad 29,5 mln zł brutto złożyły występujące wspólnie firmy Trakcja PRKiI S.A., Comsa S.A. i AB Kauno Tiltai, a najdroższą - prawie 37,6 mln zł porozumienie firm Mostostal Warszawa S.A., Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych TOR-KRAK sp. z o.o. i ELEKTROBUDOWA S.A. Swoje oferty złożyły także porozumienia firm: ZUE S.A. i Strabag sp. z o.o. - 31,6 mln zł; BUDIMEX S.A., Zakład Sieci i Zasilania sp. z o.o. i KZN RAIL sp. z o.o. - 36 mln zł; Balzola Polska sp. z o.o., Construcciones y Promociones Balzola, S.A., TAUMER sp. z o.o. - 32,4 mln zł; Skanska S.A., Skanska SK a.s. i Skanska a.s. - 34,9 mln zł; firma TOR-KAR-SSON - 32,4 mln zł Zamówienie na budowę trasy na Nowodwory jest częścią projektu "Budowa wybranych odcinków tras tramwajowych w Warszawie wraz z zakupem taboru" zgłoszonego do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020.

TAK WYGLĄDAŁA INAUGURACJA LINII TRAMWAJOWEJ NA TARCHOMIN:

Hanna Gronkiewicz-Waltz przejechała się wydłużoną "dwójką"
TVN24

PAP/su