Od 1944 r. towarzyszyło warszawiakom. "Życie Warszawy" znika z druku

Warszawa

ze zbiorów Muzeum Warszawskiej Pragi / muzeumpragi.pl"Życie Warszawy" z 1944 r.

Powstało w 1944 roku, w PRL było popularne między innymi dlatego, że nie angażowało się mocno politycznie. Od paru lat ukazywało się już tylko jako dodatek do "Rzeczpospolitej". Teraz "Życie Warszawy" ostatecznie znika z druku - informuje "Press".

Od 19 grudnia 2011 roku "Życie Warszawy" było już tylko dodatkiem do "Rzeczpospolitej". Wcześniej ukazywało się jako dziennik - od 1944 roku.

- Szkoda, to był ważny tytuł. Wychowywałem się na nim. "Życie Warszawy" nigdy nie angażowało się tak bardzo politycznie, jak np. "Trybuna Ludu", dlatego też miało wielu sympatyków - komentuje w rozmowie z tvnwarszawa.pl varsavianista Jarosław Zieliński.

Zieliński podkreśla, że w gazecie publikowano wiele artykułów o historii miasta, jednak w momencie, gdy stała się ona dodatkiem, to już "nie było to samo, co kiedyś".

- Dla mnie przestała istnieć w tym momencie - dodaje.

"Za mało reklam"

Teraz "Życie Warszawy" przestaje być dodatkiem i całkowicie przenosi się do internetu - podaje "Press".

- Na razie reklam jest za mało, by funkcjonować na papierze. Powinny jednak szybko pojawić się w wersji elektronicznej – powiedział w rozmowie "Press" Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej".

"Życie Warszawy", jedna z najstarszych polskich gazet, ukazywało się od października 1944 roku. Było jednym z najbardziej opiniotwórczych dzienników w PRL. Od 2007 roku "ŻW" wydawane było przez koncern Presspublika - wydawcę m.in. "Rzeczpospolitej" i "Parkietu".

Zobacz archiwalny materiał o balach sylwestrowych w "Życiu Warszawy":

lata/mz

O dawnym balach sylwestrowych w "Życiu Warszawy"
archiwum TVN Warszawa