Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Od 1 sierpnia metro pojedzie częściej

Warszawa

tvnwarszawa.plStacje metra będa ponumerowane

Mimo wakacji z metra korzysta wielu warszawiaków. W związku z tym, od 1 sierpnia, w porannym szczycie pociągi będą kursować częściej.

- Na tory będą wyjeżdżały dwa dodatkowe pociągi. Dzięki temu częstotliwość od godz. 6.30 wzrośnie do 4 minut, a między 7.30 i 8.30 zwiększy się z 3 minut i 15 sekund do 3 minut – poinformowała Hanna Gronkiewicz-Waltz na jednym z portali społecznościach.

Przypomniała, że na początku lipca częstotliwość została zwiększona z 3 minut 30 sekund do 3 minut i 15 sekund. Jest to więc kolejne zwiększenie kursowania wagonów warszawskiego metra.

Zmiany związane z rocznicą

1 sierpnia Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi również pięć specjalnych linii autobusowych i jedną tramwajową. W 70. Rocznicę Powstania Warszawskiego będą dowozić pasażerów na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, Cmentarz Powstańców Warszawy oraz do Muzeum Powstania Warszawskiego.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY ZMIAN W KOMUNIKACJI 1 SIERPNIA

lata/r