Ochota powalczy o linie autobusowe

Warszawa

| Disney Channel PolskaTVN Warszawa

Dyskusja o planowanych zmianach w komunikacji miejskiej na Ochocie nie ustaje. Swoje racje mają zamiar przedstawić w środę radni dzielnicy. Na nadzwyczajnej sesji będą apelowali do Zarządu Transportu Miejskiego o pozostawienie linii 157 i 512.

We wtorek do przygotowanych zmian w komunikacji autobusowej, przedstawiciele ZTM przekonywali w programie "Miejski Reporter". Mieszkańcy Ochoty dopytywali się o linie autobusowe, które mają wypaść z obiegu.

Zostawić 157 i 512

Teraz do dyskusji o zmianach włączą się radni dzielnicy. W środę będą bronili m.in. linii 157 i 512.

- Dobrze, że są propozycje zmian, a nie mówi się o wyrzuceniu autobusów z Rakowca. Ale mieszkańcy nie są pozytywnie nastawieni do tych propozycji - twierdzi Karol Wiszniewski, radny Ochoty.

Zmiany, które zaproponował ZTM, związane są przede wszyskim z budową II linii metra. - Budowa spowoduje, że całkowicie zamknięty zostanie ciąg ulic Prosta-Świętokrzyska oraz ul. Sokola - wyjaśniał we wtorek w TVN Warszawa przedstawiciel ZTM.

Radni mają sporo pytań

Wśród planowanych zmian jest zastąpienie linii 157 i 512 linią 128, która będzie jeździła krótszą trasą (Szczęśliwice-Mariensztat), ale jak zapowiadają urzędnicy częściej. Te propozycje nie do końca podobają się Wiszniewskiemu.

– Chce się dowiedzieć, czy zostanie zamknięty przejazd Marszałkowską czy Żelazną. Jeżeli nie, to 512 nadal mogłaby jeździć - twierdzi. Jego wątpliwości budzi także częstotliwość, z jaką ma jeździć nowa linia.

- W godzinach szczytu 157 i 512 jeżdżą łącznie dziewięć razy - wylicza. Nowa linia w ciągu godziny na przystanek ma podjeżdżać sześć razy.

Wątpliwości radnych i mieszkańców budzi też uruchomienie linii 228, która ma jeździć z Rakowca pod Centrum Handlowe Reduta.

SESJA RADY ODBĘDZIE SIĘ W ŚRODĘ O GODZ. 16.30 W URZĘDZIE DZIELNICY PRZY UL. GRÓJECKIEJ 17A

ran