Obwodnica Południowa na sesji Ursynowa

Warszawa

| Eurosportfot. TVN Warszawa

Czy Ursynów stanie w gigantycznych korkach po wybudowaniu obwodnicy południowej? Odpowiedzi na to pytanie będą szukać dziś władze dzielnicy i radni na nadzwyczajnej sesji dzielnicy.

- Są różne obawy, że ul. Puławska zostanie sparaliżowana po zakończeniu budowy południowej obwodnicy. Chcemy dowiedzieć się, co mówią na ten temat fachowy – wyjaśnia Guział.

Na sesji radni poznają wyniki analizy, jaką w zeszłym roku sporządziło Biuro Planowania Rozwoju Warszawy. Powstała na zlecenie biura drogownictwa urzędu miasta.

Czytaj analizę

Decyzja środowiskowa

Na początku maja zapadła decyzja środowiskowa dla południowej obwodnicy Warszawy na odcinku od ulicy Puławskiej do wsi Majdan w gminie Wiązowna. Na Ursynowie droga zostanie poprowadzona tunelem pod metrem.

Trasa bez terminu

Zgodnie z programem budowy dróg, nakreślonym przez ministerstwo infrastruktury, ten odcinek przewidziany jest do realizacji po 2013 roku. Urzędnicy uchylają się od odpowiedzi, jaką datę w praktyce to oznacza.

Wiemy natomiast, że aktualny pozostaje deklarowany termin ukończenia odcinka węzeł Konotopa -węzeł Lotnisko. To maj 2012 rok. Miesiąc wcześniej ma być gotowy fragment od węzła Lotnisko do węzła Puławska wraz z odnogą do węzła Marynarska.

To właśnie tymi drogami samochody dojadą do Puławskiej, która - zdaniem wielu - stanie w jednym wielkim korku.

Wyprowadzić tiry z miasta

Cała obwodnica południowa połączy dwa wyloty autostrady A2, która stanowi część europejskiej trasy E30 z Cork w Irlandii do Omska w Rosji. Obwodnica w ogromnym stopniu uwolni Warszawę od ciężarówek przejeżdżających tranzytem przez miasto.

SESJA RADY DZIELNICY URSYNÓW, POCZĄTEK O GODZ. 17.30TRANSMISJA NA STRONIE URZĘDU DZIELNICY URSYNÓW

par/roody