Obwodnicą na lotnisko już w czwartek?

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plObwodnica częściowo przejezdna

Prawdopodobnie w czwartek drogowcy otworzą kolejny odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy. Będzie można dojechać nim na lotnisko Chopina i do węzła Marynarska. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała wcześniej, że odcinek ten zostanie oddany do użytku pod koniec sierpnia. Jednak terminu nie udało się dotrzymać.

- Otwarcie kolejnego 5- km odcinka POW pomiędzy węzłem al. Krakowska a węzłem Marynarska jest kwestią kilku najbliższych dni - jeszcze we wtorek informowała Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka prasowa warszawskiego oddziału GDDKiA. - Posiadamy już wszystkie niezbędne opinie straży pożarnej, służb ochrony środowiska, Sanepidu – zapewniała rzeczniczka.

NA NIEBIESKO ZNAZNACZONY ODCINEK KTÓRY MA BYĆ OTWARTY LADA DZIEŃ:

Ten odcinek ma zostać otwarty
targeo.pl, tvn24.pl

Nadzór budowlany czeka na dokumenty

W środę po południu okazało się, że brakuje tzw. „kropki nad i”- nadzór budowlany nie otrzymał wszystkich dokumentów. - Jeżeli zostaną jutro rano przedstawione i nie będzie żadnych uchybień , to po południu obwodnica zostanie otwarta – poinformował o godz. 18. w rozmowie z tvnwarszawa.pl Jaromir Grabowski, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego.

Udostępnienie tego odcinka do użytku zapewni kierowcom połączenie z węzłem Marynarska oraz bezproblemowy dojazd na lotnisko od strony Poznania.

Ostatni odcinek pod koniec września

Na koniec września planowane jest otwarcie ostatniego około 2-kilometrowego fragmentu POW od węzła Lotnisko do węzła Puławska.

31 lipca otwarto pierwszy odcinek obwodnicy pomiędzy węzłem Konotopa a al. Krakowską.1

Docelowo trasa ma przejść tunelem pod Ursynowem, mostem nad Wisłą i połączyć się z trasami S17 oraz Wschodnią Obwodnicą Warszawy. Dalej znów przejdzie w autostradę A2 na wschód.

Pierwszy przejazd obwodnicą: Konotopa- al. Krakowska

Pierwszy przejazd obwodnicą
fot. TomaszZieliński film:TVN24

//ec