Obrzucili pociągi kamieniami. Ranny pasażer

Warszawa

targeo.plObrzucili pociagi kamieniami

Ranny został pasażer jednego z trzech pociągów, które zostały obrzucone kamieniami przez grupę nieznanych sprawców na trasie Teresin-Błonie niedaleko Warszawy. Policja poszukuje sprawców. Informacje o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24 od internauty.

Jak poinformował redakcję Kontkatu24 Krzysztof Łańcucki, rzecznik PKP PLK, do incydentu doszło w środę między godziną 21 a 21:15 między stacjami w Teresinie i Błoniu. Grupa nieznanych sprawców obrzuciła kamieniami trzy pociągi wybijając szyby i raniąc w głowę jednego z pasażerów.

Uszkodzone wagony

- Poszkodowany został pasażer pociągu z Jeleniej Góry do Warszawy. Na szczęście obrażenia nie były poważne i pasażer po opatrzeniu zdecydował się na kontynuację podróży. Pociąg ruszył ze stacji Błonie około godziny 22 - powiedział rzecznik PKP. Jak dodał, sprawcy obrzucili również dwa inne pociągi - z Zielonej Góry do Warszawy i z Bydgoszczy do Warszawy.

Jak ustaliła policja, oprócz wybitych szyb sprawcy uszkodzili dwa wagony. - Policja z Sochaczewa patroluje teren. Trwają poszukiwania sprawców - mówiła rzeczniczka policji z Sochaczewa.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKCIE24