Obróciło ciężarówkę na S2. Śnieg paraliżował ruch

TVN Warszawa

Zderzenie na S2Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

Warunki pogodowe mocno utrudniły rano życie stołecznym kierowcom. Policja podała, że dziś doszło łącznie do kilkudziesięciu zdarzeń drogowych. Spore utrudnienia były na trasach S8 i S2, ale też w Alejach Jerozolimskich.

Od rana w Warszawie padał śnieg. Telefony do policji urywały się.

- Mamy około 30 zdarzeń drogowych w całym mieście. Wpływ na to mają na pewno warunki pogodowe. Apelujemy do kierowców, by zachowali ostrożność, zdjęli nogę z gazu - powiedziała nam o godz. 8.40 Monika Brodowska z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Utrudnienia na głównych drogach

Sytuację na ulicach obserwowali też reporterzy tvnwarszawa.pl. Lech Marcinczak ostrzegał przed utrudnieniami na trasie S2, w kierunku Ursynowa.

- Na trasie S2, na bocznych pasach doszło do zdarzenia z udziałem trzech samochodów osobowych oraz samochodu ciężarowego. Ciężarówka stoi odwrotnie do kierunku jazdy - podawał. - Są spore utrudnienia na S2, ale stoją także A2 w kierunku Ursynowa oraz S8 w stronę Wisły - informował.

O utrudnieniach na S8 informowała także policja. Chodziło o odcinek od Alej Jerozolimskich w kierunku centrum. Jak podawał Jarosław Florczak z zespołu prasowego stołecznej policji, doszło do dwóch zdarzeń z udziałem sześciu pojazdów.

Zderzenie przy Lazurowej

Na wysokości Lazurowej doszło do kolejnego zdarzenia, tym razem z udziałem dwóch samochodów osobowych. – Około godziny 6.52 zderzyły się opel i volkswagen. Są utrudnienia w ruchu w stronę Wisły – mówłi Florczak.

Reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter dodał, że w zdarzeniu brała również udział ciężarówka. Utworzył się ogromny korek.

Problemy w Jerozolimskich

Lech Marcinczak ostrzegał także przed problemami w Alejach Jerozolimskich. - Spore utrudnienia są też w Alejach Jerozolimskich, zaczynają się na wysokości S2 - przekazywał.

Policja bada okoliczności zdarzeń.​

mp/b