Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Obrażał Azjatki w metrze. Usłyszał zarzuty, przyznał się do winy

TVN Warszawa

Maria / FacebookAgresywny mężczyzna w metrze

Mężczyzna, który na początku września obraźliwie zwracał się do dwóch Azjatek jadących metrem, usłyszał zarzuty znieważania osób z powodów ich przynależności narodowej. Marek R. przyznał się i dobrowolnie poddał karze.

O sprawie informowaliśmy na początku września. Agresywny mężczyzna miał obrażać siedzące w wagonie metra dwie kobiety - obywatelki Wietnamu i Korei Południowej. O zdarzeniu napisała na portalu społecznościowym jedna z pasażerek. W obronie zaatakowanych Azjatek stanął inny pasażer, natomiast agresywnego mężczyznę służba metra wyprowadziła z pociągu.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT

Jak poinformowała policja, udało się ustalić tożsamość osób poszkodowanych, a wcześniej mężczyznę podejrzewanego o przestępstwo. - Policjanci postawili Markowi R. zarzuty znieważenia dwóch osób z powodu ich przynależności narodowej. 50-latek przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze - podaje stołeczne komenda.

"Polska dla Polaków"

Do incydentu doszło 10 września tego roku w wagonie metra w okolicy przystanku Świętokrzyska.

Agresywny mężczyzna zaczepiał Azjatki w metrze, krzyczał na nie. Pierwsze relacje pojawiły się na portalu społecznościowym.

"Że mają wypie****** z Polski, że Polska jest dla Polaków i że one na pewno są tutaj nielegalnie. Jakiś odważny Polak stanął w obronie dziewczyn i zaraz sprawnie przeprowadził obie panie z tyłu wagonu na jego przód. Posadził je między innymi ludźmi i sam nad nimi stanął. Dziewczyny wyglądały na przerażone" – napisała jedna z internautek.

Pasażerka dodała, że w obronie kobiet stanął też inny mężczyzna. Zawiadomiono służbę ochrony Metra oraz policję. Napastnika wyprowadzono i przekazano policji. Po wylegitymowaniu wypuszczono.

Policja zabezpieczyła monitoring, przesłuchała świadków i odnalazła poszkodowane kobiety.

Zobacz materiał Faktów TVN o agresji wobec obcokrajowców:

Agresja wobec obcokrajowców
Fakty TVN

skw/mś