Obrączkami w pseudokibiców

Warszawa

| TVN 24 Wrocław/www.halastulecia.plfot

Wprowadzenie elektronicznego systemu dozoru dla stadionowych chuliganów proponuje ministerstwo sprawiedliwości. - Nie może być tak, że spokojny kibic obawia się imprez i że zostanie opluty czy pobity - tak szef resortu Krzysztof Kwiatkowski tłumaczył potrzebę wprowadzenia nowego rozwiązania. Ministerstwo zakłada, że plan wejdzie w życie od 2012 r - podaje tvn24.pl

- W ramach przygotowań do Euro 2012 chcemy dążyć do takiego stanu, żeby to chuligan się obawiał, że zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej - mówił Krzysztof Kwiatkowski.

Skuteczny system

Zdaniem ministra sprawiedliwości wprowadzenie systemu elektronicznego dozoru może być przełomem w walce ze stadionowym bandytyzmem. - Oznacza to obowiązek przebywania w miejscu stałego pobytu, co będzie związane z datą odbywanej imprezy masowej - tłumaczył i zachwalał skuteczność proponowanego rozwiązania.

- Po kilkunastomiesięcznym doświadczeniu z systemem monitoringu elektronicznego na 750 skazanych można stwierdzić, że skuteczność jest niemal stuprocentowa - przekonywał.

Przed domem chuligana

System dozoru elektronicznego ma być instalowany przed domem skazanego chuligana.

- Nakładać będzie na niego obowiązek przebywania w miejscu stałego pobytu, co będzie związane z datą imprezy masowej. Nie będzie mógł przebywać w miejscu, gdzie gromadzą się kibice - zapewniał minister.

Czytaj więcej na tvn24.pl

tvn24.pl/twis/tr//par