Obława na dzika w szpitalu

Warszawa

TVN24Dzik jest dziki

Na terenie Instytutu Kardiologii w Wawrze pojawił się dzik. Dzięki szybkiej akcji ekopatrolu skończyło się tylko na strachu pacjentów. Po kilkugodzinnej obławie udało się schwytać niesforne zwierzę.

W piątek na terenie Instytutu Kardiologii w Wawrze zabłąkał się dzik. Zwierz napędził strachu pacjentom i pracownikom szpitala. Do dzika, który z pobliskich lasów, zabłąkał się zbyt blisko ludzi, wysłany został ekopatrol - specjalny zespół strażników przygotowanych do pomocy zwierzętom w mieście.

Zwierz wrócił do domuStrażnicy zabezpieczyli teren, a do dzika wezwany został weterynarz z uprawnieniami do odłowu dzikich zwierząt.

- Dzik został uśpiony środkiem farmakologicznym, który podał łowczy. Zwierzę zostało już wypuszczone do swojego naturalnego środowiska - relacjonuje kierownik referatu ds. ekologicznych Piotr Mostowski.

W spotkaniu z dzikiem nikt nie ucierpiał, zwierzę również wyszło bez szwanku.

Dzikie dzielnice

Najwięcej spotkań z dzikimi zwierzętami przytrafia się mieszkańcom obrzeżnych dzielnic Warszawy. Najczęściej pojawiają się one na osiedlach sąsiadujących z lasami i rezerwatami przyrody - na Bemowie, Żoliborzu, Ursynowie i Białołęce, a także w Rembertowie, Wawrze i Wesołej.

PAP//band/b