Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Objazdy w okolicy Bankowego. W związku z sylwestrem

Warszawa

UM WarszawaZmiany w ruchu w związku z miejskim sylwestrem

Zakazy parkowania, wyłączone ulice i objazdy. Kierowcy muszą liczyć się w utrudnieniami w okolicy placu Bankowego. Wszystko z powodu miejskiego sylwestra.

Jak informuje ratusz, od środy zamknięta dla ruchu będzie ulica Elektoralna i Przechodnia. Ulice nieprzejezdne będą do 3 stycznia 2018 roku. Elektoralna zamknięta będzie na odcinku od ul. Przechodniej do ul. Orlej. Z kolei ulica Przechodnia od Elektoralnej do drogi wewnętrznej przed Teatrem Capitol.

Tego samego dnia obowiązywać zacznie zakaz parkowania. "Po obu stronach na ul. Elektoralnej na odcinku ok. 80 m od ul. Przechodniej, a po stronie północnej zakaz zatrzymywania będzie obowiązywał do ul. Orlej. Na odcinku od ul. Orlej do miejsca zamknięcia będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy" - czytamy w komunikacie ratusza.

Zakazy wjazdu

Przypomnijmy, że pierwsze utrudnienia związane z miejskim sylwestrem rozpoczęły się na początku grudnia. W związku z montażem sceny zamknięto miejsca postojowe przy placu Bankowym.

Z kolei w poniedziałek 18 grudnia zamknięta dla ruchu została jezdnia po południowej stronie pl. Bankowego. "Nie można skręcić z Marszałkowskiej lub pl. Bankowego w Elektoralną lub wyjechać z Przechodniej na Marszałkowską" - ostrzega ratusz.

Ponadto od niedzieli, 31 grudnia od godz. 15.00 do poniedziałku, 1 stycznia do godz. 6.00 zamknięte dla ruchu będą ulice: pl. Bankowy i Marszałkowska na odcinku od Królewskiej, al. Solidarności na odcinku od Wisłostrady od al. Jana Pawła II i Andersa na odcinku od ul. Nowolipki do pl. Bankowego.

Zakazy parkowania

28 grudnia wprowadzone będą też kolejne zakazy parkowania. Od tego dnia do 2 stycznia nie będzie można parkować przed budynkiem ratusza.

W dniach 31 grudnia i 1 stycznia zakaz parkowania będzie obowiązywał między innymi na ulicach: Marszałkowskiej na odcinku od pl. Żelaznej Bramy do pl. Bankowego, Senatorskiej na odcinku od Bielańskiej do pl. Bankowego, al. Solidarności na odcinku od Orlej do pl. Bankowego oraz od Długiej do pl. Bankowego.

Ponadto w ulicach: Andersa od wjazdu do Komendy Stołecznej Policji do pl. Bankowego. Senatorskiej na odcinku od Bielańskiej do pl. Bankowego, Anielewicza na odcinku od Karmelickiej do Andersa i Alejach Jerozolimskich od Żelaznej do Chałubińskiego.

Miejski sylwester

Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, miejski sylwester odbędzie się w tym roku nowym miejscu - na placu Bankowym. Warszawa tradycyjnie przygotowuje zabawę sylwestrową dla mieszkańców i turystów. Gospodarzami tegorocznej zabawy będą miasto stołeczne Warszawa i telewizja TVN.

md/b